26 квітня 2024 р.

Онлайн-семінар "Розвиток бібліотек області як хабів цифрової освіти"

   Відповідно до плану роботи ГО "Чернігівське ОВ УБА", Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових 26 квітня відбувся онлайн-семінар "Розвиток бібліотек області як хабів цифрової освіти". До семінару підключилися 50 представників бібліотек області.

  Метою семінарського заняття було ознайомлення зі спектром послуг хабів цифрової освіти, організацією роботи та новими викликами, які стоять перед бібліотеками. Модерувала захід Катерина Райхіль, вчений секретар Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.


  Олена Попович, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, координатор хабу цифрової освіти Чернігівської ОУНБ, у форматі взаємодії зі слухачами, ознайомила присутніх з послугами, які можуть надавати бібліотеки як хаби цифрової освіти, основними засадами та принципами їх функціонування. Також нагадала як зареєструвати бібліотеку хабом цифрової освіти, в яких документах зазначити про функціонування хабу після реєстрації. Особливу увагу звернула на популяризацію послуг хабів у громадах. Крім того, методом опитування у чаті пані Олена робила експрес-аналітику щодо послуг, технічного забезпечення існуючих хабів області та на основі відповідей проводила аналіз діяльності хабів. Також звернула увагу, що всі матеріали щодо діяльності бібліотек як хабів цифрової освіти можна знайти на сайті Української бібліотечної асоціації.

 


  Друга частина семінару була спрямована на обмін досвідом бібліотек хабів цифрової освіти області. Діяльність Публічної бібліотеки Носівської міської ради як хабу цифрової освіти представила директорка закладу Ярина Чухліб, яка розповіла про популярні послуги хабу, наголосила на популяризації цифрових послуг у громаді та продемонструвала буклет з переліком доступних цифрових послуг, розроблений бібліотекою.


  Досвідом роботи Городнянської центральної бібліотеки як хабу поділилася директорка установи Ганна Щербакова, яка розповіла про технічне оснащення бібліотеки, яке значно розширило спектр цифрових послуг, а також поділилася планами на майбутнє у рамках розширення роботи бібліотеки як хабу цифрової освіти.


  Леся Циба, директор Публічної бібліотеки Бобровицької міської ради, розповіла не лише про послуги, а й можливості розвитку бібліотек як хабів шляхом участі у проєктах та грантах.
  Робота на семінарському занятті була плідною та інформативною. Дякуємо колегам за роботу.

Катерина Райхіль, вчений секретар
Чернігівської ОУНБ імені Cофії та Олександра Русових

Немає коментарів:

Дописати коментар