12 червня ГО "Спілка жінок Чернігівщини" зібрала найактивніших жінок області, щоб черговий раз порушити питання гендеру, поділитись досвідом, відкрити нові ресурси. У роботі семінару "Жінка – дієвий фактор розвитку громад" взяла участь Олена Попович, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка з доповіддю "Бути почутими: ефективні комунікації громадських організацій".
Учасники семінару надали цікаву інформацію, поділилися власними поглядами та досвідом щодо питань впровадження рівності жінок і чоловіків, а саме: заступник директора Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА В'ячеслав Голуб та начальниця відділу цієї установи Руслана Нагорна, радниця з питань децентралізації та реформ Чернігівського відокремленого підрозділу установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" Людмили Чабак, тренерка та освітня експертка, керівниця Приватної мовної школи ФЕСИЛІТ В ТОРКИ Наталія Черевко.
Захід проводився в межах реалізації проекту "Розширення можливостей жінок в прийнятті рішень – успішна децентралізація влади". Керівник проекту, експертка з гендерних питань, доцентка Чернігівського національного технологічного університету Світлана Задорожна представила аналіз гендерної складової самоврядування в Чернігівській області, підвела підсумки проведення тренінгів в Козелецькій, Кіптівській та Михайло-Коцюбинській громадах, відзначила важливість цих заходів для впровадження гендерних підходів в розвитку громад.
Голова ГО "Спілки жінок Чернігівщини" Ірина Дорожкіна, акцентувала увагу на необхідності підвищення дієвості жіночих об'єднань в громадах та важливості створення нових жіночих організацій, а також розповіла про способи ефективних комунікацій для громадських організацій, провела цікаву вправу щодо мотивації та пошуку внутрішніх ресурсів у жінок.
Під час семінару були проведені цікаві дискусії щодо ролі та місця жінок у розвитку громад через їх участь у прийнятті рішень в період реформи децентралізації влади. Представниці жіночих організацій Семенівського, Менського, Куликівського районів, Кіптівської та Михайло-Коцюбинської ОТГ, м. Чернігова та інших поділилися своїм успішним досвідом роботи та планами у вирішенні практичних гендерних проблем у своїх громадах, що викликало велику цікавість в учасниць семінару та надихнуло на подальшу роботу.
Досвід жінок-лідерок показав, що може жінка у своїй громаді, її спроможність створення більш комфортного та безпечного середовище проживання, а також шляхи розширення та впровадження жіночих громадських ініціатив у своїх громадах.
Олена Попович, завідувачка відділу інформаційних
технологій та електронних ресурсів
Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка,
учасниця ГО "Чернігівське обласне відділення УБА"
Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка,
учасниця ГО "Чернігівське обласне відділення УБА"
Немає коментарів:
Дописати коментар