29 березня 2018 р.

Нагородження переможців обласного рейтинг-конкурсу "Краща бібліотека року" (2017)

  29 березня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбувся обласний підсумковий семінар директорів ЦБС, публічних бібліотек та їх заступників по роботі з дітьми "Бібліотечне середовище Чернігівщини: сучасні реалії" та підбиття підсумків обласного рейтинг-конкурсу "Краща бібліотека року".
  Першою до вітального слова модератор заходу, завідувач науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Вікторія Миколаївна Примак, запросила начальника відділу культурного розвитку, мистецтв, навчальних закладів та економічних питань Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Ліну Георгіївну Артюхову, яка привітала присутніх, подякувала за плідну співпрацю, закликала директорів та заступників тісно співпрацювати з головами територіальних громад, вести активну громадську діяльність, більше залучати дітей та молодь до бібліотек.
  Відкрила семінар заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Алла Миколаївна Мальована, яка побажала всім міцного здоровʼя, плідної праці та гарного настрою.
  Марина Олександрівна Латамарчук, директор Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, та Тамара Миколаївна Клюй, директор обласної бібліотеки для дітей, подякували колегам за співпрацю, розуміння та підтримку.
  Одним з найприємніших моментів семінару було нагородження переможців обласного рейтинг-конкурсу "Краща бібліотека року" (2017), який проводиться щороку за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, ГО "Чернігівське обласне відділення УБА", обласної організації профспілки працівників культури та обласних бібліотек.
  Відзначені бібліотеки у чотирьох номінаціях: "Краща центральна бібліотека", "Краща бібліотека для дітей", "Краща міська бібліотека" та "Краща сільська бібліотека".
  Вручала нагороди переможцям начальник відділу культурного розвитку, мистецтв, навчальних закладів та економічних питань Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Ліна Георгіївна Артюхова.
  За змістовну роботу та активну участь у конкурсі "Краща бібліотека року" подякою Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та сертифікатом від обласного відділення УБА нагороджені: Бахмацька центральна районна бібліотека, Петрівська бібліотека-філія Сновської ЦБС, Орлівська сільська бібліотека-філія № 50 Новгород-Сіверської ЦБС, Прилуцька районна бібліотека для дітей.
  Грамоти та заохочувальні призи отримали: Ніжинська центральна міська бібліотека ім. М. В. Гоголя, Новгород-Сіверська центральна районна бібліотека, Дібрівненська бібліотека-філія Городнянської ЦБС та Бахмацька районна бібліотека для дітей.
  Абсолютними переможцями рейтинг-конкурсу "Краща бібліотека року" стали: Прилуцька міська центральна бібліотека імені Любові Забашти, Сновська центральна бібліотека, Замглайська селищна бібліотека Ріпкинського району та Городнянська районна бібліотека для дітей. Усі бібліотеки отримали спеціальні дипломи та цінні призи.
  Директори абсолютних переможців продемонстрували презентації своїх закладів, де якнайкраще висвітлили життя, здобутки й креативність книгозбірень за 2017 рік.
  Після врочистої частини розпочався власне семінар.
  Проаналізували статистично-аналітичну діяльність бібліотек за 2017 рік спеціалісти обласних бібліотек: Вікторія Миколаївна Примак, завідувач науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, Оксана Валентинівна Дорохова, провідний редактор відділу методології бібліотечної роботи з дітьми Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, Надія Петрівна Заваліна, завідувач відділу науково-методичної, інформаційно-бібліографічної роботи та соціокультурної діяльності обласної бібліотеки для юнацтва.
  Також у семінарі взяв участь голова Чернігівської обласної організації профспілки працівників культури Іван Степанович Буренко, який порадував публіку своїми поетичними творами та наголосив, що профспілка завжди реагує на всі звернення і наскільки можливо допомагає.
  Цікавими і хвилюючими заразом були виступи директорів бібліотек обʼєднаних територіальних громад, адже процес децентралізації у розпалі: деякі громади вже утворилися і роблять перші кроки, а на деякі все це чекає попереду. Багато запитань було до директора Носівської публічної бібліотеки Ярини Олексіївни Чухліб, яка у своїй доповіді відзначила негативи та позитиви обʼєднання. Про свої здобутки у громаді також розповіли Олена Іванівна Ругаль, директор Мринської публічної бібліотеки, та Яна Олександрівна Река, спеціаліст відділу культури і туризму Лосинівської публічної бібліотеки. Враження двоякі. З доповідей стає зрозуміло, що добробут та матеріальна база бібліотек в обʼєднаних громадах цілком і повністю покладено на співпрацю та домовленості з громадами.
  Важливе значення у роботі бібліотек займає видавнича діяльність, адже видання книгозбірні – це обличчя закладу. Видання бібліотек області різні за формою, змістом, обсягом, оформленням, конструкційними особливостями матеріальної будови тощо. Головний бібліотекар редакційно-видавничого сектору науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Юрій Михайлович Самойленко на прикладах проаналізував видавничу продукцію бібліотек області, назвав позитиви та недоліки окремих видань. Серед взірцевих – бібліотеки Ніжина, Чернігова, Прилук.
  Актуальним на сьогодні є питання переходу на УДК. На сайті Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка розміщені деякі методичні матеріали з Універсальної десяткової класифікації, інформацією про які поділилася Олеся Віталіївна Величко, завідувач відділу формування фондів та каталогізування Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
  Завітали на семінар і головні спеціалісти відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Світлана Вікторівна Джола та Наталія Юріївна Петухова. Вони розповіли про реалізацію на базі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України "Я маю право!" та закликали й інші бібліотеки долучитися до налагодження правового інформування як міського, так і сільського населення через Skype, ЗМІ тощо.
  Завершила такий насичений день яскравою презентацією та доповіддю на тему "Соціокультурна діяльність Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка" Наталія Олександрівна Утиро, головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук. Найяскравішими прикладами соціокультурної діяльності лише 2018 року вже стали "Ніч у бібліотеці" та ІІ Всеукраїнський поетичний стартап "Дотиком душі". Наталія Олександрівна висловила надію, що і в майбутньому проводитимуться такі масштабні заходи.
  Підбила підсумки семінару та побажала гостям успіхів і натхнення заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Алла Миколаївна Мальована.


Вікторія Примак, завідувач науково-методичного відділу
Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка

Немає коментарів:

Дописати коментар