14 вересня 2015 р.

"Небайдужі бібліотекарі" знову у переможцях

  Нещодавно ініціативна група "Небайдужі бібліотекарі", яка вже другий рік успішно працює у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка, за підтримки Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації стала переможцем конкурсу малих грантів "Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні" в межах проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "МАРТ" за фінансової підтримки Європейського Союзу, зі своїм проектом "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації".
  13-14 вересня відбулися тренінг, підписання договорів і прес-конференція для дев’яти переможців конкурсу з Чернігівської та Полтавської областей. Під час цих заходів учасники розповіли про свої ідеї, що були втілені у проекти, шлях їх реалізації та користь, яку вони принесуть громаді. Надзвичайно цікавою та змістовною для присутніх виявилася презентація діяльності громадської організації "МАРТ". А знайомство та спілкування учасників між собою сприяло налагодженню партнерських зв’язків і обміну корисною інформацією для більш якісної реалізації представлених проектів.
  Метою проекту "Інформаційна допомога ВПО – запорука соціальної адаптації" є інформаційно-правова підтримка та координація допомоги внутрішньо переміщеним особам. Завдання, що ставиться перед проектом, – це допомога вимушеним переселенцям з тимчасово окупованих територій адаптувати своє життя на Чернігівщині. Кваліфіковані тренери проведуть навчання для бібліотекарів районних бібліотек Чернігівської області особливостям роботи з вимушеними переселенцями, в результаті чого, бібліотекарі підвищать свою кваліфікацію і надаватимуть якісніші інформаційні послуги. Фахові спеціалісти надаватимуть вимушеним переселенцям та особам, які опинилися у тяжких життєвих умовах, безкоштовні правові індивідуальні та скайп консультації з метою захисту їхніх прав та для забезпечення отримання ними всіх належних соціальних державних гарантій. Буде проведено ряд тренінгів для внутрішньо переміщених осіб з основ комп’ютерної грамотності та основ електронного урядування, а також основ підприємницької діяльності. Це сприятиме вимушеним переселенцям у пошуку роботи чи відкритті власної справи. Вже давно налагоджена співпраця бібліотеки з фахівцями Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області, Чернігівського міського центру зайнятості, Чернігівського координаційного центру допомоги переселенцям, де відбуваються постійні зустрічі з вимушеними переселенцями та інформування про безкоштовні послуги бібліотеки, поширення довідника "Інформація для внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій. Адресні ресурси міста Чернігова", в якому зібрані соціально корисні джерела саме для внутрішньо переміщених осіб. В очікуваному результаті соціальна адаптація вимушених переселенців покращить взаєморозуміння між місцевими громадами та внутрішньо переміщеними особами.

   Фото ГО "МАРТ"

  Відеосюжет виготовлений та люб'язно наданий Чернігівською обласною державною телерадіокомпанією "Сівер центр" (http://chodtrk.com.ua)

Немає коментарів:

Дописати коментар