5 серпня 2015 р.

Маленькі ідеї для великих змін

  Перший робочий день після відпустки. Чимчикую до праці. Попереду зустріч з колегами, обмін новинами та враженнями.
  Найбільш захоплюючою подією, якою варто поділитися з колегами, було навчання в ІІІ Всеукраїнській літній школі адвокації для бібліотекарів "Школа позитивних змін", що проходило 22-27 червня в смт Лазурне Скадовського району Херсонської обл. Участь стала можливою за сприяння та фінансової підтримки Чернігівського регіонального відділення УБА.


  Чудові шість днів містили море позитиву, гори інформації та безкінечне спілкування. У школі зібралося більше двадцяти бібліотекарів з різних куточків України. Вони привезли до школи свій досвід роботи, своє бачення професії. Всі різні, але всіх об’єднувало бажання професійного росту, любов до книги та бібліотеки. Нестримний ентузіазм, що світився в очах, запалював серця всіх хто був поряд. Навіть я, вкотре, відчула радість, що належу до цих людей, що я – БІБЛІОТЕКАР!
  Під час тренінгів ми всі не лише навчалися адвокації, новим методам та формам роботи, змінам, що потребує від нас життя – ми змінювалися самі. Повірили, що зможемо зробити бібліотеку сучасною та привабливою для користувача. 


  Чи можна змінити обличчя бібліотеки, зробити її більш комфортною, маючи лише тисячу гривень?
  Враховуючи потреби більшості українських бібліотек і сучасні ціни, ви скажете, що це неможливо. Я також була в цьому переконана, доки не відвідала майстер-клас від Лариси Лугової директора Львівської обласної бібліотеки для дітей, члена Президії УБА. Виявляється – можна, і тепер я знаю як! Обов’язково буду втілювати набуті знання у своїй бібліотеці та поділюся ними з усіма охочими.  Виявляється, дрібниці роблять нас більш відкритими і привабливими. Так лупа на кафедрі абонементу порадує людей старшого віку. Класики, намальовані на килимку, принесуть радість хлопчику чи дівчинці. Приємна посмішка бібліотекаря та побажання гарного дня не залишать байдужим жодного відвідувача. Звільнені від старих штор вікна, відкриють громаді такий чудовий, і такий доступний світ.


  Давайте дарувати людям радість і вони потягнуться до бібліотеки.
  Ps: Шановні колеги, вступайте до УБА, навчаймося – бо ми того варті!

Ольга КОСТЕНКО, заввідділом зберігання та реставрації 
бібліотечних фондів Чернігівської обласної 
бібліотеки для юнацтва.

Немає коментарів:

Дописати коментар