12 серпня 2015 р.

Виїзний день сільського бібліотекаря

  "Я пропоную свій досвід" під такою назвою пройшов круглий стіл бібліотекарів сільських та селищних бібліотек Чернігівщини 12 серпня, на території історико-меморіального музею-заповідника "Ганнина Пустинь", що на Борзнянщині. Бібліотекарі обмінювались досвідом роботи з колегами, різноманітністю послуг та креативним підходом залучення користувачів до бібліотек. 


  Більше тридцяти бібліотекарів майже зі всієї області завітали до колег Борзнянської ЦБС. Зустрічали бібліотекарів Чернігівщини заступник голови Борзнянської райдержадміністрації Бондаренко Віктор Володимирович, начальник відділу культури Кизюн Роман Леонідович, голова сільської ради с. Оленівка Кривець Володимир Васильович. Під час поїздки учасники відвідали Оленівську сільську бібліотеку-філію, яка стала переможцем конкурсу від Чернігівського обласного відділення УБА "Краща робота бібліотеки по відзначення 200-річчя Т.Г. Шевченка", побували в  історико-меморіальному музеї-заповідника "Ганнина Пустинь" та обговорили спільні проблеми бібліотек у час реформ за круглим столом. 


  Виїзний захід для сільських бібліотекарів відбувався за ініціативи Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації у партнерстві з Чернігівською ОУНБ ім. В.Г. Короленка та Борзнянською ЦБС. Голова Чернігівського обласного відділення, директор Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка Аліференко Інна Михайлівна привітала всіх учасників, членів Чернігівського обласного відділення УБА з відкриттям першого щорічного заходу "Сільський бібліотекар" і наголосила на цінність бібліотек, яка була викладена у Маніфесті Української бібліотечної асоціації "Бібілотека в умовах кризи". Під час круглого столу "Я пропоную свій досвід", модератором якого була завідуюча науково-методичного відділу Олена Сльозка, бібліотекарі розповідали про особливості роботи своїх бібліотек, так званих місцевих родзинок успіху, ділились досвідом як залучити молодь до бібліотеки через цікаві майстер-класи, молодіжні тусовки в бібліотеці, тематичні кіноперегляди, залучення дітей до бібліотеки через голосні читання разом з улюбленими іграшками на читальному диванчику, як створити загін сільських волонтерів, для дорослих читачів організувати в бібліотеці драматичний гурток, проводити для молоді бібліоквести, створити "бібліотеку сімейного читання", як залучати та популяризувати книги завдяки "велосипедній бібліотеці". Наприкінці обмінювались досвідом залучення коштів для бібліотеки від спонсорів та партнерів. Бібліотекарі Борзнянщини гостинно зустрічали гостей концертною програмою, в якій участь приймали і бібліотечні працівники та пригощали відомим на всю Чернігівщину кулішем.

Немає коментарів:

Дописати коментар