27 березня 2014 р.

Звітно-виборча конференція Чернігівського обласного відділення УБА та семінар директорів та їх заступників по роботі з дітьми бібліотек Чернігівщини "Публічна бібліотека: функції, завдання, роль та місце в житті громади"

  Вже традиційно навесні в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка керівники бібліотек області збираються обговорити перспективи та проблеми бібліотечної галузі області та обмінятися досвідом роботи. Цього року приводом зібрати бібліотекарів області стали дві події. Так, 26-27 березня 2014 року, відповідно плану роботи Департаменту культури і туризму, національностей та релігій , за фінансової підтримки Чернігівського ОВ УБА, було організовано та проведено семінар директорів та їх заступників по роботі з дітьми на тему "Публічна бібліотека: функції, завдання, роль та місце в житті громади", а також звітно-виборчу конференцію Чернігівського ОВ УБА.
  На семінарі були присутні близько 50 директорів та їх заступників по роботі з дітьми. Перший день семінару почався з найприємнішого: нагородження переможців конкурсу "Краща бібліотека року". Абсолютними переможцями якого за підсумками 2013 року стали: Городнянська центральна районна бібліотека у номінації "Краща центральна бібліотека", нагородою для якої став телевізор, Малодівицька селищна бібліотека Прилуцької централізованої бібліотечної системи у номінації "Краща сільська бібліотека", яка отримала набір книжок на суму 1000 гривень,  Прилуцька міська бібліотека для дітей ім. П. Біленка-Носенка у номінації "Краща бібліотека для дітей", нагородою для яких став цифровий фотоапарат. Всі абсолютні переможці отримали звання "Краща бібліотека року" та спеціальні дипломи. Інші учасники конкурсу були відзначені грамотами  Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, а також отримали квіти та подарунки: флешки, зарядні пристрої для фотоапаратів, набори книжок. Подарунки для бібліотек були придбані за фінансової підтримки Чернігівського ОВ УБА. Кожна бібліотека-переможець продемонструвала презентації своєї роботи за 2013 рік.
  Наступну частина семінару розпочала І.М. Аліференко директор Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка з виступом "Аналіз діяльності публічних бібліотек Чернігівщини за 2013 рік", де детально проаналізувала діяльність публічних бібліотек Чернігівщини, виокремила проблемні питання та показники роботи на які слід звернути увагу, розповіла про досягнення бібліотек, найяскравіші заходи минулого року та перспективи року, який вже почався.
  Не менш корисним для учасників семінару виявився виступ Сльозки О.А. завідуючої науково-методичним відділом Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка "Бібліотеки Чернігівщини в динаміці 2012-2013 рр.", в якому наглядно за допомогою порівняльних діаграм представила тенденції розвитку бібліотек Чернігівщини.
  Традиційно виступили представники обласних бібліотек для дітей та бібліотеки для юнацтва. Клюй Т.М. директор Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. М. Островського та Лобода Г.В. провідний бібліотекар Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.
  На цьогорічному семінарі директорів були винесені питання, про розгляд яких вносили пропозиції самі директори, тому особливістю тем була їх потрібність, точні та зацікавленість у інформації присутніх. Так, про "Нормативно-правові аспекти діяльності публічної бібліотеки"  поінформувала вчений секретар Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка Генералова Л.В., "Аспекти оновлення та активізація діяльності бібліотеки" Самойленком Ю.М. заступник директора з наукової роботи Чернігівської  ОУНБ ім. В.Г. Короленка, про  "Програму та методику проведення соціологічних досліджень" Райхіль К.М. – бібліотекар І категорії науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка. "Аналіз бібліографічної продукції ЦБС області" провела завідувач відділу краєзнавства обласної бібліотеки Каганова І.Я.

  Наступний день було присвячено Звітно-виборчій конференції Чернігівського ОВ УБА, де були присутні 85 членів ЧВО УБА. Конференція розпочалась звітом голови президії  ЧВОУБА Аліференко І.М. про діяльність Чернігівського обласного відділення бібліотечної асоціації за 3 роки, про те які заходи проходили за ініціативи та підтримки відділення. Мабуть кожен з присутніх усвідомив, яку колосальну роботу постійно проводить президія та члени відділення для розвитку бібліотек Чернігівщини.
  Не менш важливим питання для кожного заходу, який проводиться за сприяння відділення є і фінансовий аспект, тому зі звітом про роботу  ревізійної комісії, зокрема про розподіл коштів, їх використання виступила Поліщук Л.М. голова ревізійної комісії ЧОВУБА.
  Для членів відділення відкривається безліч можливостей не лише з ініціативи відділення, а й Української бібліотечної асоціації загалом. Так, учасник Міжнародного семінару "Електронні книги і рідери у бібліотеці: досвід використання", в м. Києві Малишев В.В. заступник директора Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва змістовно розповів присутнім про досвід використання електронних книг та рідерів бібліотеками Німеччини та Росії, а також окреслив проблеми українських бібліотек з цього питання. Дубовик Л.М. завідуюча відділом автоматизації бібліотечних процесів ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка продовжуючи тему новітніх інформаційних технологій розповіла про участь працівників відділу у Міжнародному семінарі "Сучасні технології оцифрування інформації та їх застосування в Україні", у конференції УБА "Бібліотек@ в електронному середовищі" та практичне застосування набутого досвіду у роботі обласної бібліотеки.
  Вже не вперше молоді бібліотекарі Чернігівщини проходять навчання у школах молодих бібліотекарів УБА. У Зимовій  школі молодого бібліотекаря УБА, що проходила в відпочинковому комплексі "Звенів" у Львівській області навчались Кирієнко Є. бібліотекар Чернігівської МЦБС ім. М. Коцюбинського та Райхіль К. бібліотекар ОУНБ. Із захватом молоді бібліотекарі розповіли про школу, досвід та враження, продемонстрували відео від учасників. Сльозка О.А. завідувач науково-методичним відділом ОУНБ, як тренер Літньої школи молодого бібліотекаря УБА, що проходила в відпочинковому комплексі Буковель, розповіла про програму школи, а також на відмінно оцінила роботу УБА з організації навчання для молодих бібліотекарів та закликала приєднуватись до ініціатив відділення та УБА, що дає безліч можливостей для розвитку бібліотекарів.
  Ще одним з наймаштабніших заходів ініційованих УБА та нашим відділенням у 2013 році стали громадські обговорення "Бібліотека. Інформація. Користувач" в публічних бібліотеках Чернігівщини. Зокрема про хід обговорень у Чернігівському районі, про особливості  проведення анкетувань, опитувань та підсумковий круглий стіл за участю керівництва району, користувачів, і бібліотекарів, про дослідження думки громади, про роботу бібліотек та шляхи її вдосконалення за результатами дослідження розповіла директор Чернігівської ЦБС Пирковська В.А.
  Завершивши обговорення робочих поїздок, семінарів, конференцій перейшли до найприємнішого заходу минулих років, яке завдяки Чернігівському ОВ УБА стало масштабним святом і для бібліотекарів і для громади, а саме презентації святкування Всеукраїнського Дня бібліотек, про яке розповіла Ільяс В. П. - бібліограф Городнянської ЦРБ. Саме за сприяння  та підтримки ініціатив бібліотекарів президією Чернігівського відділення, заходи до Дня бібліотек стали ще більш креативними, позитивними, корисними та потрібними як бібліотекарям так і громадам населених пунктів Чернігівщини.
  Після завершення огляду відбулись вибори голови та членів президії Чернігівського ОВ УБА. Одразу присутніми було внесене пропозиція залишити головою Чернігівського ОВ УБА Аліференко Інну Михайлівну, яка одноголосно була підтримана. Далі шляхом голосування було прийняте рішення про збільшення кількості членів президії Чернігівського обласного відділення УБА. Вибори майже всіх членів президії були одноголосно затверджені присутніми під час голосування. На наступні 3 роки членами президії стали: Латамарчук М. О. директор обласної бібліотеки для юнацтва та її заступник Малишев В. В., Клюй Т. М. директор обласної бібліотеки для дітей, Білоусько В.П. директор Козелецької ЦБС, Єкименко О.Є. директор Ніжинської МЦБС, Генералова Л.В. вчений секретар ОУНБ, Макарова Г.Г. директор Наукової бібліотеки Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, Поліщук Л.М. завідуюча відділом мистецтва ОУНБ, Сльозка О.А. завідуюча науково-методичним відділом ОУНБ та Кирієнко Є.Ю. бібліотекар Чернігівської МЦБ ім. М.М. Коцюбинського. Конференція закінчилася на позитивній ноті, присутні бібліотекарі сповнені сил та нових вражень з нетерпінням чекатимуть нових ініціатив від відділення та працюватимуть для його розвитку та розвитку галузі регіону, адже УБА це неймовірні можливості для розвитку. Тож приєднуйтесь до УБА!

Немає коментарів:

Дописати коментар