30 січня 2025 р.

Вікімарафон – 2025

  30 січня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбувся щорічний Вікімарафон – захід до дня народження української Вікіпедії, мета якого – залучити якомога більше людей до створення нових статей у Вікіпедії. Формат цього разу був змішаний (онлайн/офлайн).
  До бібліотеки завітали здобувачі освіти Чернігівського обласного наукового ліцею разом зі своїм наставником Олександром Павліоном, а також студенти Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського НУЧК імені Т. Г. Шевченка та їхній викладач – кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України, археології та краєзнавства Сергій Токарєв. До слова, пан Сергій – постійний учасник Вікімарафону та долучає до заходу своїх вихованців.
  У межах Вікімарафону відбувся вікітренінг зі створення і редагування статей у Вікіпедії. Про цікавинки, секрети та правила Вікіпедії розповіла тренерка, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, координаторка Хабу цифрової освіти Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Олена Попович.
  У межах співпраці з нашим закладом до заходу в ролі спікерки долучилася тренерка, медіаторка, PR-менеджерка ГС "Українська академія медіації", шанувальниця української Вікіпедії Ольга Головко. Пані Ольга запропонувала молоді створити статті про медіацію, розмістити їх у Вікіпедії та отримати можливість виграти чудові призи за цю роботу.
  За доброю традицією з нагоди проведення Вікімарафону поповнили Вікіпедію новими статтями наші колеги. Бібліотекарка відділу краєзнавства Олена Дорохова обрала тему "Декрет Олександр Михайлович" (допис присвячено нашому землякові з Прилук, сучасному художникові). Завідувачка відділу мистецтв Катерина Мехеда створила статтю "Карпенко Юрій Павлович" (заслужений працівник культури України, викладач і музикант в жанрі ударних інструментів, засновник та керівник зразкового ансамблю ударних інструментів "Поліські дзвіночки"). Головна бібліотекарка відділу наукової інформації та бібліографії Оксана Плаунова створила статтю "Володимир Якович Руденок" (український історик, археолог і краєзнавець Чернігівщини).
  Учасники марафону отримали сувеніри. Завершився захід чаюванням-кавуванням зі смаколиками та дружнім спілкуванням.
  Дякуємо гостям за те, що відзначили день народження української Вікіпедії з нами! Подія відбувалася за підтримки ГО "Вікімедіа Україна", за що їм щиро дякуємо!

  Довідково
  Вікімарафон – наймасштабніша акція зі створення нових статей і редагування української Вікіпедії. Вікіфлешмоби (згодом – Вікімарафони) відбуваються щорічно з 2014 року. Ідею проведення Вікіфлешмобів в українській Вікіпедії одним із перших висловив Ігор Костенко, український журналіст, студент-географ, активіст Євромайдану, дописувач української Вікіпедії. Загинув під час протистояння на вулиці Інститутській. Герой України.
  Захід за традицією організовує і проводить Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових та ГО "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації".










  Олена Попович, завідувачка відділу інформаційних технологій
  та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових

Немає коментарів:

Дописати коментар