26 липня 2023 р.

VIII щорічний виїзний круглий стіл "Я пропоную свій досвід"

  26 липня за ініціативи Президії Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації в рамках реалізації плану роботи ЧОВ УБА на 2023 рік з метою обміну досвідом і підвищення фахового рівня сільських бібліотекарів області на базі Стольненської бібліотеки краєзнавчо-інформаційного центру Менської ТГ (як кращої сільської бібліотеки 2022 року за результатами обласного конкурсу "Краща бібліотека року") відбувся VIII щорічний виїзний круглий стіл "Я пропоную свій досвід".
  Учасників семінару привітали заступниця голови Менської міської ради Вікторія Прищепа, староста Стольненського старостинського округу Менської ТГ Костянтин Пасічник, директор ГК "Меліоріка" та меценат бібліотеки Дмитро Базиленко. Вони наголосили на важливості та різносторонній підтримці бібліотек у Менській громаді та побажали плідної роботи на семінарі.
  Традиційно учасників вітали Інна Аліференко, голова Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, директорка Чернігівської ОУНБ ім. Софії та Олександра Русових, Тамара Клюй, в. о. директорки Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, та Олена Невжинська, директорка Менської публічної бібліотеки.
  Модерували захід завідувачка науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. Софії та Олександра Русових Катерина Райхіль та головна бібліотекарка Марина Латамарчук.
  Розпочали презентацію своєї роботи господарі. Тетяна Корнієнко, бібліотекар Стольненської бібліотеки краєзнавчо-інформаційного центру, та Олена Невжинська, директорка Менської публічної бібліотеки, поділилися досвідом організації сучасного простору, поєднання у бібліотеці ефективного дозвілля для всіх жителів села, розповіли про функціонування дитячого лялькового театру "Цукерочка".
  Крім того, свої родзинки у роботі представили Людмила Дубина, завідувачка Семенівської філії Менської публічної бібліотеки, та Надія Яценко, завідувачка Дягівської філії Менської публічної бібліотеки. Вони поділилися досвідом співпраці з сільськими будинками культури, волонтерською діяльністю та організацією дозвілля для дітей та молоді у селі.
  Значну частину роботи сільських бібліотек займає краєзнавча діяльність. Особливості краєзнавчої роботи Кучинівського філіалу Сновської публічної бібліотеки представила бібліотекарка Людмила Ковалевська. На основі зібраних матеріалів вже видано книгу про с. Кучинівка.
  Про краєзнавчу та народознавчу роботу також розповіла Віра Чухліб, бібліотекарка Білорічицької бібліотеки-філії Сухополов'янської публічної бібліотеки. Не менш захопливо розказала про роботу в період окупації та збереження краєзнавчих та історичних матеріалів села Тетяна Брей, завідувачка Льгівської бібліотеки-філії Михайло-Коцюбинської публічної бібліотеки.
  Багато бібліотек спрямовують свою діяльність на роботу з молоддю та дітьми. Оригінальним досвідом поділилася бібліотекарка Замглайської селищної бібліотеки Наталія Пужанська, яка проводить літні активності для дітей та в ігровій формі залучає до вивчення та популяризації української мови. Наталія Ващенко, директорка Сосницької публічної бібліотеки, розповіла про організацію простору для молоді, різноманітні благодійні заходи зі збору коштів на потреби ЗСУ, майстер-класи та творчі зустрічі з митцями.
  Анастасія Михієнко, бібліотекар Вокзал-Городнянської бібліотеки-філії Городнянської ЦБС, розповіла про волонтерську роботу та поділилася досвідом взаємодії бібліотеки з різними категоріями користувачів. Завідувачка Чернишської сільської бібліотеки Седнівської ТГ Людмила Потапенко розповіла про збір матеріалів про історію села та співпрацю з музеєм села, а Юлія Байда, директор Мринської публічної бібліотеки, розповіла про шляхи поповнення бібліотечних фондів.
  У процесі роботи круглого столу бібліотекарі ділилися не лише напрацюваннями, але й проблемами, розповідали про вплив децентралізації на їхні заклади, про байдужість влади на місцях, скорочення, мізерне фінансування, проблеми опалення приміщень, ремонту в них, а головне –придбання літератури, передплати періодичних видань у період воєнного стану.
  Завершився семінар екскурсією історичними місцями Стольного та майстер-класом відомого на Чернігівщині гончаря Олега Луцука.
  Всі учасники круглого столу представили креативний, унікальний, цінний досвід для колег. Підсумовуючи, і учасники, і організатори, і гості зазначили, що проведення такого формату заходів важливе для професійного розвитку бібліотекарів.

  Катерина Райхіль, завідувачка науково-методичного відділу,
  Чернігівської ОУНБ ім. C. та О. Русових

Немає коментарів:

Дописати коментар