16 червня 2021 р.

Відбувся шостий виїзний "круглий стіл" "Я пропоную свій досвід"

  16 червня сільські бібліотекарі Чернігівщини обмінювалися досвідом, підвищували фахову майстерність і налагоджували партнерські зв'язки між бібліотеками на шостому щорічному виїзному "круглому столі" "Я пропоную свій досвід", який відбувся за ініціативи Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації на базі Макошинської філії краєзнавчо-інформаційного центру Менської ОТГ (краща сільська бібліотека 2019 р. за результатами обласного конкурсу "Краща бібліотека року"). Учасників семінару привітали представники влади: заступник голови з питань діяльності виконавчого комітету Менської міської ради Вікторія Прищепа, секретар Менської міської ради Юрій Стальниченко й начальник відділу культури Менської міської ради Світлана Шелудько. Гості наголосили на важливості книгозбірень та різносторонній підтримці бібліотек у Менській громаді, що є позитивним прикладом підтримки бібліотек в області.
  Захід транслювався онлайн. На платформі Zoom до онлайн-привітань долучилися президент ВГО "Українська бібліотечна асоціація" Оксана Бруй; провідний спеціаліст відділу культурного розвитку Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Тетяна Луцай; завідувач науково-методичного відділу Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого Тетяна Богуш.
  На "круглому столі" учасників зібрання також вітали голова Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко; заступник голови президії Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, директор Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва Марина Латамарчук; директор Менської публічної бібліотеки Олена Невжинська.
  Модерували захід заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Алла Мальована й завідувач науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Вікторія Примак.
  Першими ділилися досвідом господарі. Завідувач Макошинської філії краєзнавчо-інформаційного центру Вікторія Мідько розповіла про роботу оновленого сучасного простору для дітей, про кінопокази просто неба, гурток "Екодім", літературну кав'ярню, де розвивають таланти і діляться досвідом написання поезії та прози як діти, так і дорослі.
  Багато напрацювань мають сільські бібліотеки у краєзнавчому напрямі.
  Наприклад, директор Семенівської ЦБС Тетяна Пархоменко розповіла, що на базі бібліотеки-філії села Погорільці діє краєзнавчий клуб "Джерельце", юні учасники якого збирають і зберігають стародавні рецепти автентичної кухні, давні пісні, записуючи їх з уст старожилів села.
  Бібліотекар села Оболоння Коропської публічної бібліотеки Ольга Шило поділилася досвідом створення при бібліотеці кімнати-музею, в якій було зібрано унікальні етнографічні та краєзнавчі експонати (старовинний національний одяг, предмети побуту, сільськогосподарський реманент тощо), упорядковано тематичні теки та альбоми. На жаль, нині бібліотеку переселили в маленьку кімнату старостату, де немає місця, щоб розмістити експонати. Крім того бібліотекаря з повної ставки перевели на 0,25, що суттєво впливає на подальшу роботу у краєзнавчому напрямі.
  Краєзнавчими напрацюваннями у своїй роботі також поділилися бібліотекар бібліотечного пункту села Заїзд Сухополов'янської публічної бібліотеки Наталія Остромогильська й бібліотекар села Бахмач Бахмацької ЦБС Тетяна Снігір. Директор Комарівської сільської публічної бібліотеки Ірина Холодняк представила видавничу роботу бібліотеки краєзнавчої тематики.
  Багато бібліотек спрямовують свою діяльність на роботу з молоддю та дітьми. Наприклад, бібліотекар села Стара Рудня Сновської публічної бібліотеки Галина Мося власноруч створила дитячий простір для спілкування. Бібліотекар села Хрипівка Городнянської ЦБС Наталія Ткаченко розповіла про послугу "Бібліоняня". Бібліотекар села Стрільники Бахмацької ЦБС Ольга Дзюба презентувала різноманіття заходів для дітей: ігрові каруселі, тематичні вечірки тощо.
  Сподобалася учасникам "круглого столу" розповідь про креативні форми роботи бібліотекаря Андріївської бібліотеки-філії Михайло-Коцюбинської публічної бібліотеки Ірини Соколової. Попри те, що пані Ірина працює лише рік і умови роботи не найкращі (мається на увазі стан приміщення), вона проводить квести, майстер-класи, читання для дітей, кінопокази просто неба.
  Бібліотекар Тростянецької бібліотеки-філії Парафіївської публічної бібліотеки Тетяна Кузьменко розповіла про групу в соціальній мережі Фейсбук "Бібліотечна Країна Тростянець", акцію "Перезавантаження", мета якої – поповнення бібліотечного фонду цікавою та сучасною літературою, створення платформи для цікавих зустрічей "Жива бібліотека".
  На високому рівні представили свою роботу Блистівська, Куковицька бібліотеки-філії та Стольненська філія краєзнавчо-інформаційний центр Менської публічної бібліотеки. Це й не дивно, адже бібліотеки співпрацюють з владою, яка активно їх підтримує.
  У процесі роботи "круглого столу" бібліотекарі ділилися не лише напрацюваннями, але й проблемами: розповідали про вплив децентралізації на бібліотеки, про байдужість влади на місцях, скорочення, мізерне фінансування, проблеми опалення приміщень, відсутність ремонту, придбання нової літератури, передплату періодичних видань.
  Після завершення заходу учасники відвідали Менську публічну бібліотеку, яка є взірцевою публічною бібліотекою Чернігівщини.
  Підбиваючи підсумки, і учасники, й організатори, і гості зазначили, що проведення заходів такого формату – це чудова нагода для професійного розвитку бібліотекарів, можливість звернути увагу на свою роботу.
  "Круглий стіл" пройшов на високому професійному рівні в атмосфері невимушеного живого спілкування.
Катерина Райхіль, головний бібліотекар 
науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка,
учасниця ГО "Чернігівське обласне відділення УБА"
Фото Олени Попович, завідувача відділу інформаційних технологій
та електронних ресурсів
Немає коментарів:

Дописати коментар