11 липня 2019 р.

Культурно-освітній візит до сучасних бібліотек Львова

   Неймовірно захоплюючою та незабутньою виявилася поїздка в межах культурно-освітнього візиту до сучасних бібліотек Львова, яку здійснили 9-10 липня учасники ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" на чолі з головою організації Інною Аліференко.


  Мета цієї поїздки – не лише відвідування славетного міста Лева та екскурсії бібліотеками Львова, а ще пізнання, можливість дізнатись більше, налагодити професійні зв'язки, обмінятись досвідом і краще вивчити професійний та культурний аспекти життя бібліотек, також обговорити проблеми у роботі з книгою та читачами, виклики, пов'язані з науковою діяльністю бібліотекарів, бібліотечний менеджмент та маркетинг, промоцію культури.
  Львів зустрів гостей рясним дощем та літньою прохолодою, але гостинність міста, привітні місцеві жителі та запашна кава допомогли перетворити робочу поїздку в незабутню подорож.
  Дуже насиченою та цікавою була програма поїздки, в яку ввійшло відвідування восьми бібліотечних закладів зокрема: Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки /Перша Львівська Медіатека/, URBAN бібліотека, Львівська бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, Бібліотека Українського Католицького Університету /Бібліотека Центру Митрополита Андрея Шептицького/, Wiki бібліотека, "Під спільним дахом" бібліотека для дітей, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека та Львівська обласна бібліотека для дітей.  Гостей вітала директор Львівської центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки Любов Цяпало, яка провела чудову екскурсію бібліотекою, розповіла про роботу відділів, пригостила запашною кавою зі смаколиками.  Сучасних та інтерактивних бібліотек у Львові стає все більше. Відповідно до програми "Львів 2020", ціль міста – щоб у кожному районі була сучасна медіатека, щоб бібліотека стала не лише книгозбірнею, а місцем зустрічей, активного відпочинку та своєрідною коворкінг-зоною.
  У цьому особисто переконались учасники, відвідавши першу надсучасну в Україні Wiki бібліотеку, там львів'яни та гості міста мають можливість не лише почитати цікаві книжки, але й навчитися писати чи редагувати статті у "Вікіпедії". А ще завітали у самісінький центр Львова, на вулицю В. Винниченка, 1, де є бібліотека, яку дитячий народ називає просто – "Бібліотека Левеня". Це Львівська обласна бібліотека для дітей. А свою неформальну назву вона отримала завдяки руденькому левенятку, що є логотипом бібліотеки. Сюди можна прийти зі своїм домашнім улюбленцем (котиком-песиком-вужиком-хом'ячком), тут можна співати, можна просто поговорити з друзями, подрімати з книгою, пересидіти дощ, вигадати щось своє і запропонувати бібліотекарям разом втілити це в життя!  Дуже вразила своєю сучасністю, Бібліотека Українського Католицького Університету (Центр Митрополита Андрея Шептицького) – це новітній інформаційно-ресурсний центр. Також це перша будівля за часів незалежності, яку збудували спеціально для бібліотеки. Будівництво п'ятиповерхівки Українського католицького університету тривало два роки. Площа Центру Шептицького становить 6027 м2. Також тут є навчальні аудиторії, конференц-зал, кав'ярня, дитяча кімната, адміністративні приміщення та сувенірна крамничка.


  Незабутні враження залишив у бібліотекарів візит до бібліотек міста Львова. Переповнені позитивними емоціями від поїздки, втомлені та щасливі учасники Чернігівського обласного відділення УБА повернулися додому аби впровадити набутий досвід в діяльність своїх бібліотек.
  Висловлюємо щиру подяку львівським колегам за їх гостинність та сподіваємося на плідну співпрацю!

Людмила Вишнивецька, бібліотекар відділу інформаційних технологій 
та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка

Немає коментарів:

Дописати коментар