24 жовтня 2018 р.

Відбулося засідання круглого столу "Влада, бібліотека, громада: європейський вимір"

  24 жовтня в залі засідань Чернігівської обласної ради відбулося засідання круглого столу "Влада, бібліотека, громада: європейський вимір".
  У засіданні круглого столу взяли участь представники Чернігівської обласної державної адміністрації, представники органів місцевого самоврядування, зокрема керівники територіальних громад, представники громадських організацій, бібліотекарі Чернігова та області.
  Мета круглого столу – визначити місце бібліотеки як інформаційного посередника між владою та громадою, як центру формування інформаційних мотивів для громади, як соціокультурного центру, а також як центру проектної діяльності, що може залучити зовнішні джерела фінансування в регіон. Заявити про бібліотеку як першу помічницю для голів об'єднаних територіальних громад, яка може підказати, де знайти інформацію, допомогти в організації і проведенні заходів, а також підготувати і поширити інформацію серед ЗМІ, а ще стати простором для розвитку і майданчиком для культурного злиття всієї громади, зміцнити громаду і тим самим підвищити конкурентоспроможність всього регіону.
  Захід відкрила директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, голова ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" Інна Михайлівна Аліференко. Вона наголосила на важливій ролі публічної бібліотеки в житті громади та розповіла про тенденції розвитку бібліотек у новостворених громадах Чернігівщини. А також запропонувала послуги обласної бібліотеки як методичного центру для навчання бібліотекарів ОТГ інноваційним формам роботи з громадою.

 
  Головний спеціаліст відділу культурного розвитку, мистецтв, навчальних закладів та економічних питань Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Наталія Владиславівна Колозіна охарактеризувала сучасний стан розвитку бібліотечної галузі Чернігівщини.


  З роботою закладів культури на фоні реформи місцевого самоврядування у Польщі ознайомила Алла Миколаївна Мальована, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.


  Зацікавленість у присутніх викликав виступ ментору проекту "ПУЛЬС" Олени Григорівни Костриці. Вона розповіла як зробити із бібліотек, зокрема тих, які функціонують на базі ОТГ, потужні локальні інформаційно-ресурсні центри, де б мешканці громади могли комунікувати між собою, з органами місцевого самоврядування, з депутатами, ділитися ідеями, шукати проекти і вчитися їх впроваджувати.


  Начальник відділу культури, сім'ї, молоді і спорту Кіптівської сільської ради Ірина Віталіївна Дубик говорила про величезну роботу, яка була зроблена для розвитку культурного простору Кіптівської ОТГ.


  Про особливості роботи бібліотек у Сновській громаді розповіла Ніна Павлівна Мокросноп – директор ЦБС Сновської ОТГ.


  Цікавим досвідом організації бібліотечного обслуговування в публічній бібліотеці Вертіївської ОТГ поділилась її директор Яна Олександрівна Соколова.

 
  Кандидат філософських наук, радник з питань децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Людмила Анатолівна Чабак повідомила присутніх про стан реформування бібліотечної галузі Чернігівщини.


  У підсумку проведення заходу учасники круглого столу дійшли висновку про доцільність проведення подібних заходів, які демонструють позитивний досвід роботи бібліотек ОТГ області та висловили подяку Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка, яка об'єднує громадськість Чернігівщини у вирішенні актуальних проблем нашого регіону.


  Захід був організований Чернігівською ОУНБ ім. В. Г. Короленка за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.
Оксана Плаунова, головний бібліограф 
відділу наукової інформації та бібліографії,
Олена Попович, завідувач відділу 
інформаційних технологій та електронних ресурсів
Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Немає коментарів:

Дописати коментар