22 травня 2018 р.

Конференція "Розвиток молодіжного культурного простору громади"

  22 травня Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В. Г. Короленка, ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" спільно з Чернігівським відокремленим підрозділом установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" (ВП ЦРМС) за підтримки програми "U-Lead з Європою" проведено конференцію "Розвиток молодіжного культурного простору громади".
  Учасниками конференції були представники органів місцевого самоврядування, відділів (секторів) культури, публічних бібліотек, централізованих бібліотечних систем обʼєднаних територіальних громад (ОТГ) з Куликівського, Козелецького, Сновського, Чернігівського, Менського, Коропського, Корюківського та ін. районів Чернігівської області. А також спеціально запрошені гості з м. Чернівці: заступник директора з питань наукової роботи Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка, заслужений працівник культури України Марія Михайлівна Довгань та представник товариства "Український народний дім у Чернівцях" Ярослав Філяк.
  У першій, теоретичній, частині конференції доповідачки Ліна Артюхова, начальник відділу культурного розвитку, мистецтв, навчальних закладів та економічних питань, Ірина Сімонова, директор Чернігівського молодіжного центру Департаменту сім'ї, молоді та спорту, Людмила Чабак, радник із питань децентралізації Чернігівського ВП ЦРМС у жвавому діалозі розглянули разом із присутніми учасниками шляхи розвитку молодіжного культурного простору в Чернігівській області.
  Наступні доповідачки, Інна Аліференко, директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, голова ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" та Марина Латамарчук, директор Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва наголосили, що саме бібліотеки є осередком культурного простору в громаді. Проте, щоб відповідати вимогам часу, у бібліотеках мають відбуватися якісні зміни на основі законодавчої бази України та міжнародних критеріїв розвитку бібліотечної галузі.
  Не менш плідною була друга частина конференції. Учасники мали змогу відвідати Кіптівську ОТГ та на практиці ознайомитися з роботою закладів культури у громаді. Першим кроком для розвитку цих закладів став капітальний ремонт приміщень. Приміщення і Прогресівської бібліотеки-філії, і Кіптівської центральної публічної бібліотеки дійсно мають європейський вигляд. Для Кіптівської бібліотеки частково оновлено меблі та придбано два комп'ютери з доступом до інтернету. Будемо сподіватися, що з часом оновиться і бібліотечний фонд.
  Своїми здобутками та проблемами учасники конференції мали змогу поділитися під час круглого столу у залі засідань Кіптівської ОТГ. Фахівців зацікавив виступ колежанки з Чернівців Марії Довгань, яка поділилася досвідом адвокаційної роботи щодо збереження на території Чернівецької області мережі централізованих бібліотечних систем. Про центри та пункти доступу до європейської інформації в бібліотеках повідомила Ольга Іваненко, завідувач відділу наукової інформації та бібліографії Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка; про роботу бібліотек своєї громади розповіла директор Кіптівської публічної бібліотеки Ірина Погоняйло.
  Голова ГО "Спілка жінок Чернігівщини" Ірина Дорожкіна підняла порушила важливе питання ролі закладів культури в просуванні гендерної рівності в громадах.
  Робота конференції була різноплановою та плідною. Учасники мали змогу не тільки отримати інформацію, але й невимушено поспілкуватися у колі однодумців.

Алла Мальована, заступник директора  
з наукової та інноваційної діяльності 
Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. КороленкаНемає коментарів:

Дописати коментар