15 грудня 2017 р.

Участь у конференції для голів ОТГ і бібліотекарів "Дієва бібліотека громади: пошуки майбутнього"

  Голова Чернігівського ОВ УБА, директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко взяла участь у конференції для голів ОТГ і бібліотекарів "Дієва бібліотека громади: пошуки майбутнього".
  Організаторами конференції виступили Тернопільська державна адміністрація, Тернопільська бібліотека для молоді, Благодійний фонд "Бібліотечна країна" (за підтримки Посольства Великої Британії в рамках проекту "Підтримка реформи децентралізації в Україні").
  Конференцію відкрив заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, який наголосив на ролі книги і бібліотеки у формуванні особистості, підкреслив важливість забезпечення вільного доступу громади до інформації.
  Тернопільські бібліотеки сьогодні отримали значну підтримку з боку обласної ради, обласної державної адміністрації. Про особливості реформування бібліотечної мережі, осучаснення бібліотек, впровадження у роботу нових форм, послуг задля кращого обслуговування жителів громади, особливо віддалених населених пунктів, повідомили заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик та начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей.
  Олександр Красовицький, як співзасновник БФ "Бібліотечна країна", генеральний директор видавництва "Фоліо" опікується актуальною для бібліотек темою оновлення фондів та джерел їх поповнення новими книгами у сучасних умовах і у його виступі прозвучали пропозиції щодо оптимізації бібліотечних фондів.
  У ході конференції учасники обмінялись досвідом організації бібліотечної мережі у Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Тернопільській і Львівській областях. Досвід роботи Чернігівських бібліотек у новостворених громадах представила Інна Аліференко у презентації "Сучасна бібліотека – успішна громада". Цікавий досвід роботи бібліотечних мереж Великобританії та Польщі презентував представник ГО "Європейський діалог" Микола Крат.
  Член Президії УБА Надія Синиця сформувала основні фактори впливу на організацію мережі бібліотек в умовах децентралізації.
  Цікавою і змістовною для учасників конференції стала екскурсія бібліотекою для молоді, на базі якої проходив захід. Леся Гук – директор цієї бібліотеки на яскравих прикладах показала дієвість впровадження нових бібліотечних послуг для розвитку громад.

Інна Аліференко, голова Чернігівського ОВ УБА, 
директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка
 
Немає коментарів:

Дописати коментар