28 вересня 2017 р.

Відбулася науково-практична конференція з нагоди 140-річчя від часу заснування "Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка: від витоків до сьогодення"

  28 вересня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбулася науково-практична конференція з нагоди 140-річчя від часу заснування "Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка: від витоків до сьогодення".
  Організатори конференції – Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка за сприяння громадської організації "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації".
  Участь у роботі конференції взяли: керівники та провідні фахівці бібліотек України, заступник директора з обслуговування користувачів Гомельської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.І. Леніна, викладачі Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.


  Урочисто відкрила конференцію вітальним словом Л.Г. Артюхова, начальник відділу розвитку, мистецтв, навчальних закладів та економічних питань Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, яка відзначила значні здобутки бібліотеки сьогодні, її визначну роль у житті чернігівської громади і всієї області. Побажала бібліотекарям творчої наснаги, натхнення, міцного здоров'я, успіхів у професійній діяльності та повсякденному житті. Високий професіоналізм працівників був відзначений грамотами та подяками Департаменту культури і туризму, національностей та релігій.


  Після вітального слова розпочалися виступи. Першою прозвучала доповідь І.М. Аліференко, директора книгозбірні "Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка – 140 років. Віхи зростання", яка ознайомила гостей з історією бібліотеки, провідними працівниками закладу та етапами розвитку.


  Учасники заходу обговорили такі ключові питання:
  • дослідження історії бібліотек Сіверського краю;
  • традиції та інновації краєзнавчої діяльності бібліотек регіону;
  • бібліотечні фонди як основний інструмент задоволення запитів користувачів;
  • сучасний користувач і бібліотека: грані взаємодії;
  • соціокультурна діяльність бібліотек;
  • діяльність сучасної бібліотеки в умовах інформаційного суспільства;
  • проектна діяльність бібліотек;
  • образ і функціональність бібліотеки у локальному і регіональному середовищі.
  Особливу зацікавленість викликали доповіді: Н.В. Казакової, яка ознайомила учасників із бібліографічною версією історії українського кіно (на прикладі роботи науково-бібліографічного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого); Л.В. Глазунової "Нотатка у Фейсбуці: для бібліотек та про бібліотеки" (Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка); А.М. Мальованої "Вебліографія як засіб науково-методичної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка"; Т.Л. Барабанщикової "Гомельська обласна бібліотека у соціокультурному просторі регіону"; О.Б. Вапельник "Обслуговування віддалених користувачів наукової бібліотеки КНУКіМ за допомогою сервісу "Віртуальна довідка"; А.М. Головащук "Довідково-бібліографічний апарат: використання та популяризація у сучасному інформаційному просторі" (Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського); Л.М. Дубовик "Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка в епоху розвитку інформатизації" та ін.  Також порушувались актуальні питання промоції бібліотек у веб-просторі, новітніх технологій у роботі відділу документів іноземними мовами, науково-методичної та бібліографічної діяльності бібліотек.
  Доповіді, представлені на конференції, супроводжувалися презентаційними роликами, що надавало змогу зосередити увагу публіки на ключових моментах виступу.
  Крім того, до уваги учасників представлено виставки "Видавничий світ обласної бібліотеки", "Бібліотечна ретроафіша", фотосушка "Бібліотека між двома століттями".  Підбиваючи підсумки конференції Л.В. Глазунова та Н.В. Казакова відмітили високий фаховий рівень організації та проведення наукового заходу, актуальність заслуханих доповідей для подальшого розвитку бібліотек. Гості були задоволені плідною роботою та висловили надію ще неодноразово завітати до нашої славної Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар