15 липня 2017 р.

Культурно-освітня поїздка до Полтавщини

  12 та 13 липня мальовнича Полтавщина гостинно приймала гостей з Чернігівщини, які завітали з культурно-освітньою поїздкою по обміну досвідом.
  Першими делегацію зустріла привітна Лубенська міська бібліотека, працівники якої розповіли про перемоги та досягнення, про проблеми та перспективи. Наступною чернігівців чекала креативна Полтавська обласна бібліотека для дітей, де гості з харизматичною Читаліною повернулися думками в дитинство. Налаштованих на позитив гостей зустріла поважна Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. П. Котляревського, екскурс якою поступово завершився ніччю в бібліотеці. Як науковий та культурний центр Полтави бібліотека містить надзвичайно великий досвід роботи, який колеги намагались запам’ятати та перейняти.
  Другого дня до перших за досвідом та враженнями завітали до Полтавської міської бібліотеки. А наступним нас зустрів "Гоголівський край" селище Диканька, Диканська районна бібліотека для дітей та центральна районна бібліотека, які своїми сервісами не відстають від своїх міських колег. І завершила бібліотечну мапу Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара.
  Але, як відомо, полтавська земля відома не тільки чудовими бібліотеками. Багата вона і на історичні події, і на культурні місця, і на краєвиди. Відвідали гості Мгарський Спасо-Преображенський монастир, який є пам’яткою архітектури загальнодержавного значення та відіграє важливу роль в духовному житті, алею пам’яті чорнобильців Лубенщини, побували в столиці гончарства "Колегіумі мистецтв у Опішні", де від неймовірної краси виробів із глини перехоплювало подих. В духовну глибину особистості Василя Симоненка занурилися в музеї, який відкритий на честь великого українця в селі Тарандинці. Надзвичайно цікаво було в Диканському історико-краєзнавчому музеї, музеї-садибі І. П. Котляревського. І, звичайно, не можливо не сфотографуватися біля Тріумфальної арки та пам’ятника галушці на Івановій горі.
  Сповнені позитиву, емоцій та вражень повернулися до сіверянського краю, та надовго в пам’яті залишим привітність, гостинність та розкіш полтавської землі.
  Щиро вдячні полтавським колегам за можливість відкрити по новому для себе Полтавщину, а Чернігівському обласному відділенню УБА за нові можливості!

Лілія Дубовик,
заступник директора
Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. КороленкаНемає коментарів:

Дописати коментар