2 червня 2015 р.

Обласні бібліотеки відкрили літні читальні майданчики

  Нарешті сталася подія, про яку так довго говорили, на яку з нетерпінням чекали, яку вимріяли і виплекали – закінчився напружений навчальний рік і на зміну йому прийшло довгоочікуване літо з канікулами. Отже, тепер можна дозволити собі трохи побайдикувати, досхочу виспатися і гайда до бібліотеки.
  Для активного і цікавого відпочинку користувачів обласні бібліотеки розширюють свій простір, виходячи на вулиці для постійної роботи на літніх майданчиках просто неба. 2 червня дитяча, юнацька та універсальна наукова обласні бібліотеки провели спільну акцію, ініційовану Чернігівським обласним відділенням УБА, присвячену Міжнародному дню захисту дітей.
  Обласна бібліотека для дітей імені М. Островського урочисто відкрила літню читацьку альтанку "Літо з книгою". Для юних читачів бібліотекарі відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів провели правову хвилинку "Наше дитинство – найкраща пора", під час якої від віртуального кота-правознавця діти дізнались про свої права та обов’язки. А ще про найцікавіші дитячі свята, які відзначаються в різних країнах. Завітавши до бібліо-кафе "Книжкова смакота", діти отримали мультдесетр "Два брати" за мотивами казки Євгенія Шварца. Свято завершилося радісними подіями – малюнками на асфальті "Діти малюють мир" і подаруночками від бібліотеки.  
  Обласна бібліотека для юнацтва підготувала святкове відкриття "ЕКО-БІБЛІОТЕКИ – 2015". Гостями урочистого заходу стали вчителі та юні вихованці пришкільного табору "Ромашка" ЗОШ № 9. Еко-майданчик у бібліотеці цього року носить назву "Літечко на книжкових крилах", де бібліотекарі знайомлять юних читачів зі світом книг, проводячи цікаві екскурсії, вікторини та презентації.
  Програмою заходу було передбачено: книжкову виставку "Чудова країна – дитинство"; вікторину-подорож "Ми до тебе, казка, в гості завітали"; інформаційний коктейль "Цікавий світ навколо тебе"; майстер-клас "Зроби бібліо-аптечне саше власними руками".
  У цей святковий день на подвір’ї бібліотеки було велелюдно, гамірно, весело та надзвичайно цікаво. Справжньою родзинкою зустрічі стало знайомство з мистецтвом виготовлення ароматичних мішечків (саше), наповнених духмяними травами, зібраними та висушеними на подвір’ї бібліотеки. Зробивши власноруч чарівні мішечки, юні гості не тільки дізналися про корисні властивості лікарських трав, а й отримали їх у подарунок із побажаннями міцного здоров’я і гарного настрою.
  Обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка відкрила літній читальний майданчик "Бібліотека під зеленими вітрилами".
  Працівники бібліотеки зібрали на ньому читачів різного віку та різноманітних уподобань. На майданчику "Літні барви української книги" було презентовано сучасну українську літературу для дорослих і дітей.
  Біля майданчика "З любов’ю до дитини" згуртувалися маленькі читачі. До Міжнародного дня захисту дітей їм запропонували екскурсію бібліотекою, а ще – перегляд мультфільмів про книгу. Та найбільше захоплення у малюків викликала виставка малюнків Варвари Зубаненко (7 років) "Світ любові та краси". Показати свої художні здібності діти змогли під час акції з малювання та обміну малюнками "Сушка", отримавши за свою майстерність у подарунок книжки-розмальовки.
  Користувачі бібліотеки та перехожі з цікавістю переглядали виставку світлин любителів книги та читання. До їхньої уваги були представлені найкращі роботи переможців фотоконкурсу "Життя як книга", який щорічно на початку літа ініціюється Чернігівським обласним відділенням УБА.
  На майданчику "Дамо книзі друге життя. Буккросинг" користувачі обмінювалися книжками, які вже прочитали.
  Майданчик "Арт майстер-клас "Букети з цукерок" зацікавив не тільки жіночу та дитячу аудиторію, але й чоловічу. Усі бажаючі мали можливість опанувати ази дизайну та аранжування букетів троянд із цукерок.
  Вуличні акції обласних бібліотек привернули увагу значної кількості дорослих і дітей – як чернігівців, так і гостей нашого міста, більшість із яких долучилася до числа користувачів книгозбірень. Літо з бібліотекою тільки починається!

Немає коментарів:

Дописати коментар