Оголошення

 02.07.2021 р.

 ПІДТРИМАЙТЕ ПРОЄКТ "БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ТЕБЕ" НА СПІЛЬНОКОШТ

ВГО Українська бібліотечна асоціація запустила фандрейзингову кампанію на Спільнокошт для збирання коштів на оновлення бази сервісу "Бібліотека для тебе", аби надавати актуальну інформацію про бібліотеки України в умовах децентралізації.

Підтримати проєкт


Сервіс створювався на основі даних про бібліотечну систему України 2018 року. Але внаслідок процесу децентралізації, що відбувається наразі, мережа публічних бібліотек суттєво змінюється. А отже, сервіс "Бібліотека для тебе" потребує оновлення.

З часу створення сервісом скористалися понад 70 000 разів.

Бюджет оновлення: 15 000,00 грн.

Кошти будуть витрачені на роботу програміста та адміністратора, які оновлять дані про бібліотечну систему України.

Кошти, зібрані понад цієї суми, буде використано для промоції сервісу через соціальні медіа, ЗМІ, створення промоційного відео, плакату, зовнішньої реклами тощо.

Просимо вас підтримати проєкт та отримали невеличкі подарунки від ВГО Українська бібліотечна асоціація.

*****

07.04.2021 р.

 Доброго дня, шановні колеги!

Молодіжна секція ВГО Українська бібліотечна асоціація запрошує взяти участь у V Міжнародному форумі молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації, який пройде 22-23 квітня 2021 р. в онлайновому форматі.

Організатор Форуму: Молодіжна секція ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Тема Форуму – "Партнерство & Співпраця".

В єдності сила! Ефект синергії неможливо переоцінити, тому бібліотеки співпрацюють з бібліотеками, партнеряться з бізнесом та громадськими організаціями. Саме партнерство та співпраця у складний час відкривають нові можливості для бібліотек.

Поговоримо про це? Ти – молодий бібліотекар та бажаєш розширити зв'язки своєї бібліотеки або поділитись своїм успішним кейсом? Тоді не пропусти таку нагоду та реєструйся на участь у V Міжнародному форумі молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації за формою.

Метою Форуму є зустріч молодих бібліотекарів для обговорення інноваційних напрямів діяльності. Це ‒ чудова можливість відкрити для себе нові перспективи у професії, обмінятись ідеями та результатами бібліотечних ініціатив, познайомитись з колегами з України та світу, налагодити нові партнерства. У програмі заходу ‒ доповіді, презентації успішних кейсів співпраці з різними організаціями, обговорення та дискусії, знайомства, мережування та неформальне спілкування.

Очікуємо цікаві кейси від колег з Німеччини, Словенії, Литви, Естонії, Румунії та України.

Робочі мови Форуму: українська, англійська.

P. S. Ми відкриті, тож раді вітати досвідчених членів ВГО Українська бібліотечна асоціація (віком від 35 років) на Форумі молодих! Не зволікайте та реєструйтесь за формою.

До зустрічі на Форумі молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації!

До 10 квітня 2021 р. триває набір учасників Форуму із доповіддю. За результатами відбору організаційний комітет може включити Вашу доповідь в основну програму чи відхилити. Доповідачі, внесені в програму, не сплачують реєстраційний внесок. Повідомлення про включення (відхилення) доповіді в програму Форуму надійде на адресу особистої електронної пошти 10 квітня 2021 р.

Вимоги до доповіді: 15 хв. виступу + 5 хв. запитання, супровід виступу презентацією. Презентації будуть розміщені у спеціальному розділі на порталі ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Реєстрація для учасників відкрита до 15 квітня 2021 р. за покликанням. 


Учасниками Форуму можуть бути дійсні індивідуальні члени або один представник від офіційного партнера Асоціації, які вчасно зареєструвались та сплатили реєстраційний внесок:

    онлайнова участь молоді ВГО Українська бібліотечна асоціація (віком до 35 років включно) ‒ 150 грн., що включає послідовний переклад з англійської, сертифікат.
    онлайнова участь членів / представників офіційних партнерів ВГО Українська бібліотечна асоціація (віком від 35 років) ‒ 200 грн., що включає послідовний переклад з англійської, сертифікат.

Форум в онлайновому форматі проходитиме на платформі Zoom.

Сплатити реєстраційний внесок ви можете за наступними реквізитами:

ВГО Українська бібліотечна асоціація
код ЄДРПОУ – 21656118
р/рUA183209840000026007230080352
в АТ "ПроКредитБанк"
МФО 320984

Призначення платежу: добровільні пожертвування за участь у V Міжнародному форумі молодих бібліотекарів _________(ПІБ).

Контакти Організаційного комітету:
smb-uba@ukr.net, тел. 093 817-59-37, 095 014-85-87 (Катерина)

Українська бібліотечна асоціація
Адміністративна координаторка виконавчого офісу
Людмила Пенська
тел.: (044) 383-14-32
e-mail: info@ula.org.ua
http://www.ula.org.ua

 *****

12.02.2021 р.

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ЗВІТНО-ВИБОРНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ!

  ГО "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації" запрошує до участі у звітно-виборній конференції, що відбудеться 15 лютого 2021 р. у форматі онлайн.

Посилання на зустріч:
Час: 15 лютого 2021 11:00

Підключитися до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/71188814308?pwd=aHpqb3NKKy9uM285MGluK2lxd1ROUT09

Ідентифікатор конференції: 711 8881 4308
Код доступа: VPu2cz

З повагою,

Голова І. М. Аліференко

*****

01.02.2021 р.

ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ
ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ У БІБЛІОТЕКАХ

Заява ВГО Українська бібліотечна асоціація


Затверджено Президією
ВГО Українська бібліотечна асоціація
1 лютого 2021 р.

Повсюдна цифровізація ‒ одна з ознак сучасного світу, в якому наше щоденне життя неможливе без інформаційних технологій. Сьогодні ІТ застосовуються у кожному з напрямів роботи бібліотеки: і для організації бібліотечних процесів, і для надання послуг, і для налагодження ефективної комунікації з користувачами. Особливої актуальності це набуває в умовах пандемії.

На жаль, констатуємо факт, що з комп'ютеризацію та інтернетизацією бібліотек в Україні великі проблеми. У впровадженні інформаційних систем ми відстаємо від зарубіжних бібліотек на 20 років. Більшість українських бібліотек або не автоматизували свої процеси, або використовують застарілі версії бібліотечних систем російського виробництва, або працюють з українськими розробками програмного забезпечення, які не підтримують сучасних міжнародних стандартів.

Останніми роками в Україні активізувалися процеси впровадження ІТ у бібліотеках. Тут відзначаємо позитивні тенденції ‒ використання інформаційних систем, які випробувані і працюють у бібліотеках по всьому світу та підтримують міжнародні стандарти. Є й інші приклади ‒ застосування програмного забезпечення, розробленого в короткі терміни без підтримки відповідних стандартів, що є обов'язковими для бібліотечних систем.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, Всеукраїнська громадська організація Українська бібліотечна асоціація, маючи великий експертний досвід у застосуванні інформаційних технологій у бібліотеках, робить наступну заяву.

Щоб надавати якісні послуги користувачам, кожна бібліотека повинна мати комп'ютерну техніку, доступ до швидкісного інтернету, кваліфікованих фахівців та використовувати спеціальні інформаційні системи (програмне забезпечення), які підтримують сучасні міжнародні стандарти.

До таких спеціальних інформаційних систем для бібліотек належать:

-       автоматизовані бібліотечні інформаційні системи (АБІС), призначені для автоматизації роботи з паперовими фондами, зокрема створення електронного каталогу;

-       системи автоматизації процесу оцифрування документів і створення зокрема електронних бібліотек та репозитаріїв;

-       програмне забезпечення для автоматизації роботи з віддаленими електронними ресурсами, зокрема передплаченими повнотекстовими базами даних;

-       інтегровані бібліотечні системи нового покоління, які автоматизують роботу з усіма типами бібліотечних ресурсів в одному програмному рішенні;

-       пошукові системи, призначені для організації доступу до всіх ресурсів однієї бібліотеки або декількох бібліотек (зведені каталоги) через єдиний веб-інтерфейс.

Підтримка відповідних міжнародних стандартів є обов'язковою умовою при виборі програмних продуктів для впровадження у бібліотеках. Саме це забезпечує їхню технологічну сумісність, інтегрування між собою та у міжнародні проєкти, участь у національних проєктах централізованої каталогізації, зведеного каталогу, національної електронної бібліотеки.

Основними, але не виключними, стандартами, що повинні підтримуватися бібліотечними інформаційними системами, є: MARC 21, RDA, DC/MODS, z39.50/OAIPMH. Програмні рішення мають постійно удосконалюватися та враховувати нові стандарти, що будуть з'являтися.

Наразі існує достатня кількість програмних рішень для бібліотек, як комерційних, так і відкритого коду, що підтримують сучасні міжнародні стандарти і можуть бути впроваджені в українських бібліотеках. Дотримання відповідних міжнародних бібліотечних стандартів також є обов’язковим при розробленні нового програмного забезпечення.

Кожна бібліотека є суб'єктом у виборі та має право самостійно вирішувати, які саме інформаційні системи їй використовувати.

Слід пам'ятати, що впровадження спеціального програмного забезпечення, в тому числі у бібліотеках, працює у тріаді «якість-ціна-час» та є довгостроковою інвестицією. Важливо приймати правильні рішення, враховуючи всі фактори в довготерміновій перспективі. Адже ціна помилок, зроблених на початковому етапі, може бути високою, означати неефективне використаннядержавних коштів і стати перешкодою у розвитку бібліотек, їхній інтеграції у національний та світовий інформаційний простір.

Виходячи з вищесказаного, ми звертаємося

До бібліотекарів:

-       вивчайте світовий досвід і кращі українські практики впровадження ІТ у бібліотеках та застосовуйте у себе;

-       відстоюйте свою суб'єктність у виборі програмного забезпечення для своїх бібліотек;

-       обирайте лише ті інформаційні системи, що підтримують відповідні міжнародні стандарти;

-        будьте професіоналами, пропонуйте своїм користувачам лише якісні продукти, обов'язково створюйте бази даних (електронні каталоги, електронні бібліотеки, репозитарії тощо) з дотриманням міжнародних стандартів.

До представників органів центральної влади:

-       візьміть до уваги, що сучасні бібліотеки є потужним інструментом у забезпеченні кожному можливості навчатися упродовж життя, у розвитку людського капіталу та інтелектуального суспільства;

-       зробіть усе можливе, щоб кожна бібліотека в Україні ‒ від національної до сільської ‒ була сучасною, мала достатньо комп'ютерної техніки, доступ до швидкісного інтернету, відповідне програмне забезпечення, кваліфікованих фахівців та надавала користувачам якісні послуги.

До представників органів місцевого самоврядування:

-       візьміть до уваги, що сучасні бібліотеки є потужним інструментом для розвитку спроможної громади;

-       зробіть усе можливе, щоб бібліотеки у вашій громаді були сучасними, мали достатньо комп'ютерної техніки, доступ до швидкісного інтернету, відповідні інформаційні системи, кваліфікованих фахівців та надавали користувачам якісні послуги;

-       пам'ятайте про суб'єктність бібліотек у виборі програмного забезпечення. Нав'язуючи бібліотекам впровадження систем, які не підтримують відповідних стандартів, ви обмежуєте їхній розвиток.

Звертаємося до українських та зарубіжних експертів з бібліотечних ІТ, представників державної влади та управління, керівників бібліотек, бібліотекарів, які працюють з інформаційними системами, усіх, хто прагне, щоб українські бібліотеки були сучасними, долучитися до підписання цієї заяви.
 
Це можна зробити тут.
 
Перелік тих, хто підписав заяву.

Офіційний текст заяви тут.
 
*****
 
18.06.2019 р. 
 
Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка
оголошує фотоконкурс "Життя як книга"

  Організатори та партнери конкурсу:
  • Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації;
  • Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка;
  • Обласна організація Національної спілки фотохудожників України;
  • Цифровий центр "Фуджі";
  • Дирекція АТ "Райффайзен Банк Аваль";
  • Громадська організація "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації".
  Мета конкурсу: промоція та популяризація книги і читання, зміцнення і поліпшення іміджу бібліотек, активізація соціальної функції.

       Номінації конкурсу:
"Читаюча людина" (у побуті, навчанні, на природі, в незвичних ситуаціях);
"Літературні герої оживають на світлинах";
"Діти і книги" (читання з пелюшок);
"Гумористичні фото".

До конкурсу приймаються фото в цифровому форматі *.jpg, *.tif, розміром 25х38 см, 300 dpi.
Обов'язково вказувати прізвище, ім'я, по батькові автора знімку, телефон та повну адресу. Бажані цікаві коментарі та назви фотографій.
Фотографії надсилати за адресою: korolenkolib@ukr.net (у темі листа вказати "Фотоконкурс"; у листі – номінація та назва роботи/робіт; фотографії надсилати у прикріпленому файлі до листа).
Фото будуть розміщені на офіційному сайті бібліотеки у розділі "Мистецький вернісаж". Учасники фотоконкурсу, надсилаючи роботи, передають право на розміщення світлин у приміщенні та веб-сайті Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, інших бібліотек області.
Участь у конкурсі безкоштовна. Дедлайн прийому робіт – 10 вересня 2019 року. Визначення фіналістів та переможців –17 вересня 2019 року.
Урочисте оголошення результатів фотоконкурсу "Життя як книга" та нагородження фіналістів і переможців відбудеться 24 вересня 2019 року, про що, останні будуть повідомлені додатково.
Кращі роботи будуть відібрані для фотовиставки.
Зверніть увагу, що фотографії, які не відповідають умовам конкурсу, до участі не приймаються!

       За додатковою інформацією звертатися:
Лариса Поліщук, завідувач відділу мистецтв Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка,
тел. (0462) 67-61-97, (093)3406875.

* * * * *

29.06.2017 р.


Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка
оголошує фотоконкурс "Життя як книга"

Організатори та партнери конкурсу:
• Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації;
• Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка;
• Обласна організація Національної спілки фотохудожників України;
• Цифровий центр "Фуджі";
• Дирекція АТ "Райффайзен Банк Аваль";
• Громадська організація "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації".

Мета конкурсу: промоція та популяризація книги і читання, зміцнення і поліпшення іміджу бібліотек, активізація соціальної функції.

Номінації конкурсу:
"Читаюча людина" (у побуті, навчанні, на природі, в незвичних ситуаціях);
"Літературні герої оживають на світлинах";
"Діти і книги" (читання з пелюшок);
"Гумористичні фото".
До конкурсу приймаються фото в цифровому форматі *.jpg, *.tif, розміром 25х38 см, 300 dpi.
Обов’язково вказувати прізвище, ім’я, по батькові автора знімку, телефон та повну адресу. Бажані цікаві коментарі та назви фотографій.
Фотографії надсилати за адресою: korolenkolib@ukr.net (у темі листа вказати "Фотоконкурс"; у листі – номінація та назва роботи/робіт; фотографії надсилати у прикріпленому файлі до листа).
Фото будуть розміщені на офіційному сайті бібліотеки у розділі "Мистецький вернісаж". Учасники фотоконкурсу, надсилаючи роботи, передають право на розміщення світлин у приміщенні та веб-сайті Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка, інших бібліотек області.
Участь у конкурсі безкоштовна. Визначення фіналістів та переможців – 20 вересня 2017 року.
Урочисте оголошення результатів фотоконкурсу "Життя як книга" та нагородження фіналістів і переможців відбудеться 27 вересня 2017 року, про що, останні будуть повідомлені додатково.
Кращі роботи будуть відібрані для фотовиставки до Всеукраїнського дня бібліотек.
Зверніть увагу, що фотографії, що не відповідають умовам конкурсу, до участі не приймаються!

За додатковою інформацією звертатися:
Лариса Поліщук, завідувач відділу мистецтв Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка,
тел. (0462) 67-61-97, (093)3406875.

* * * * * 


10.05.2017 р.

Науково-практична конференція 
"Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка: від витоків до сьогодення", 
27-28 вересня 2017 р., м.Чернігів


Шановні колеги! 
  
  Запрошуємо Вас узяти участь у роботі науково-практичної конференції "Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка: від витоків до сьогодення" з нагоди 140-річчя від часу заснування книгозбірні.

Місце проведення:
Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів
та концертних програм, проспект Миру, 15, м. Чернігів, 14000;
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. В. Г. Короленка, просп. Миру, 41, м. Чернігів, 14000

Робочі мови конференції
– українська та російська.

Організатори конференції:
Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації;
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка;
Громадська організація "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації".

На конференції передбачається обговорити такі питання:
  • Дослідження історії бібліотек Сіверського краю. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка – центр науково-дослідної роботи з історії бібліотек області. Бібліотеки в особах.
  • Традиції та інновації краєзнавчої діяльності бібліотек регіону. Взаємодія бібліотек з архівними установами, музеями, місцевими краєзнавчими осередками. Видавнича діяльність бібліотек як спосіб кумуляції краєзнавчої інформації. Сайти бібліотек як спосіб популяризації краєзнавчої інформації.
  • Бібліотечні фонди як основний інструмент задоволення запитів користувачів.
  • Збереження та використання рідкісних та цінних документів.
  • Сучасний користувач і бібліотека: грані взаємодії. Сучасні методи та форми бібліотечного обслуговування. До вершин успіху з бібліотекою. Професійна етика бібліотекаря. Психологічні фактори обслуговування користувачів.
  • Соціокультурна діяльність бібліотек. Бібліотека як третє місце. Рекреаційна функція бібліотек.
  • Діяльність сучасної бібліотеки в умовах інформаційного суспільства. Довідково-бібліографічне обслуговування. Вебліографія. Електронні бібліотеки. Web-сайт як засіб промоції бібліотечних послуг. Вiртуальні послуги online, соціальні мережі і сервіси, Вікіпедія.
  • Проектна діяльність бібліотек.
  • Образ і функціональність бібліотеки у локальному і регіональному середовищі. Інформаційно-аналітичний моніторинг. Лобіювання інтересів, PR і зв’язки з громадськістю.
  • Міжнародна співпраця бібліотек області.
   Програма конференції буде формуватися на підставі поданих заявок учасників. За результатами роботи конференції буде видано збірник матеріалів. 

Вимоги до оформлення матеріалів:
  1. Тексти доповідей надсилаються в електронному вигляді у текстовому редакторі Microsoft Word (.doc). Назва файлу повинна відповідати ПІБ автора(ів).
  2. Обсяг тексту 2-3 сторінки формату A4, всі поля – 2см, без колонтитулів, без переносу частин слів. Шрифт Times New Roman, розмір — 14, міжрядковий інтервал 1,5.
  3. Посилання на джерела подаються у квадратних дужках [8, с. 12], список джерел – у кінці тексту в алфавітному порядку у відповідності до чинних стандартів бібліографічного опису.
  4. Презентації повинні бути виконані у форматі (.ppt).
  5.  Автори тексту відповідають за правильність і точність даних та фактів, які наводяться.
   Повідомлення про включення матеріалів до програми конференції та запрошення на конференцію будуть надіслані додатково. Участь у конференції не передбачає реєстраційного внеску. Проїзд і проживання за рахунок учасників. Організатори сприяють бронюванню місць проживання.

Важливі дати:
  • Урочисті заходи з нагоди з нагоди 140-річчя від часу заснування Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка – 27 вересня 2017 р.
  • Науково-практична конференція "Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка: від витоків до сьогодення" (пленарне засідання) – 28 вересня 2017 р.
  • Надсилання заявок і повних текстів доповідей – до 1 вересня 2017 р.
  • Надсилання презентацій доповідей – до 15 вересня 2017 р.
Заявку на участь і повні тексти доповідей надсилати на електронну адресу: nid_lib@ukr.net

Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка (координатори – заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Мальована Алла Миколаївна; заступник директора з питань внутрішньобібліотечної роботи та автоматизації бібліотечних процесів Дубовик Лілія Миколаївна)


14000, м. Чернiгiв, просп. Миру, 41. E-mail: korolenkolib@ukr.net
Телефони для довідок: (0462) 67-69-16, 77-45-63;
(067) 898-24-01 (Мальована Алла Миколаївна);
(063) 717-35-34 (Дубовик Лілія Миколаївна).


* * * * *

27.04.2017 р.

  18 травня о 1000 відбудеться обласна науково-практична конференція "Роль публічної бібліотеки в утвердженні європейських цінностей в житті місцевої громади" до Дня Європи в Україні.  

* * * * *

16.11.2016 р.

  24 листопада у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка (просп. Миру, 41) відбудеться конференція "Чернігівське обласне відділення УБА у розбудові громади Чернігівщини". Реєстрація учасників 9.30 – 10.00 год. Початок о 10.00 год.
 
* * * * *

15.02.2016 р.

  21 лютого о 1200 на базі Регіонального тренінгового центру Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка (просп. Миру, 41) відбудеться тренінг "Електронні та друковані ресурси на допомогу у пошуку роботи" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації", який реалізується ініціативною групою "Небайдужі бібліотекарі", за підтримки Чернігівського обласного відділення УБА, за адміністрування громадської організації "МАРТ", у межах проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що підтримується Європейською комісією.
  Шукати роботу – це ціла наука, і чим швидше той, хто зайнятий її пошуком, цю науку опанує, тим швидше він досягатиме бажаних результатів, і тим кращими ці результати будуть. Отже, спробуймо навчитися навикам ефективного пошуку роботи або, точніше, швидкого її знаходження. Бо ж шукати вміють всі, а швидко знаходити – лише дехто. Шукати роботу можна по-різному. Але успішні кандидати завжди використовують два правила: перше – робити це активно, друге – використовувати якомога більше способів. Ми розповімо про переваги та недоліки всіх способів працевлаштування. А також:
– З чого почати пошук роботи.
– Складання і розміщення резюме.
– Моніторинг нових вакансій.
– Як знайти роботу. Співбесіди.

Запрошуються родини вимушених переселенців, жителів міста. 
ВХІД ВІЛЬНИЙ

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ
За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, (0462) 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua

  "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".
 

* * * * *

28.01.2016 р. 

  31 січня о 1200 год. на базі Регіонального тренінгового центру Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка (просп. Миру, 41) відбудеться тренінг "Практична медіаграмотність" для вимушених переселенців і жителів міста, у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації", який реалізується ініціативною групою "Небайдужі бібліотекарі", за підтримки Чернігівського обласного відділення УБА, за адміністрування громадської організації "МАРТ", у межах проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що підтримується Європейською комісією.
  Під час тренінгу учасники отримають відповіді на наступні теоретичні та практичні запитання:
  •     Медіаграмотність як життєво необхідна навичка в сучасній Україні.
  •     Медіа, інвестори й держава: що кому належить на медіа ринку.
  •     Своєрідність інформації як товару: що продають медіа?
  •     Cтруктура українського медіа ринку.
  •     Новинна грамотність. Як перевірити достовірність та неупередженість інформації. "Техніка безпеки"  під час роботи з джерелами. Проекти практичної медіаграмотності в Україні: StopFake.
  •     Інформаційні війни: як врятуватися від пропаганди або чому вдається манипулювати громадською свідомістю.
  •     Технології критичного мислення: як сприймати і трактувати інформацію.
  
Запрошуються родини вимушених переселенців, жителів міста.
ВХІД ВІЛЬНИЙ

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, (0462) 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua

  "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".

* * * * * 

26.01.2016 р.

  28 січня о 1200 на базі Регіонального тренінгового центру Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка (просп. Миру, 41) відбудеться тренінг "Електронні та друковані ресурси на допомогу у пошуку житла" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації", який реалізується ініціативною групою "Небайдужі бібліотекарі", за підтримки Чернігівського обласного відділення УБА, за адміністрування громадської організації "МАРТ", у межах проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що підтримується Європейською комісією.
   На тренінгу буде надана інформація про електронні послуги та послуги електронного урядування в галузі нерухомості:
  - особливості пошуку житла в мережі Інтернет
  - місцеві агенції нерухомості
  - особливості пошуку житла через друковані місцеві видання
  - поради як безпечно орендувати квартиру і не стати жертвою афери
  - поради як безпечно купити житло та ін.

Запрошуються родини вимушених переселенців, жителів міста.
ВХІД ВІЛЬНИЙ

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, (0462) 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua

  "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".
* * * * * 

18.01.2016 р.

  23 січня о 1200 на базі Регіонального тренінгового центру Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка (просп. Миру, 41) відбудеться тренінг "Електронні та друковані ресурси на допомогу у пошуку роботи" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації", який реалізується ініціативною групою "Небайдужі бібліотекарі", за підтримки Чернігівського обласного відділення УБА, за адміністрування громадської організації "МАРТ", у межах проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що підтримується Європейською комісією.
  На тренінгу буде надана інформація про електронні послуги та послуги електронного урядування, які можна отримати через Інтернет:
– особливості складання резюме;
– як успішно пройти співбесіду;
– безкоштовні навчальні онлайн курси тощо.
  Успіх пошуку роботи вимагає розуміння власних професійних цілей, усвідомлення ключових компетенцій і точок зростання. Необхідно орієнтуватися на ринку праці, позиціонувати себе на ньому, знати технології пошуку роботи, володіти навичками самопрезентації та складання резюме, а головне – мати бажання і волю до того, щоб досягти поставленої мети.



Запрошуються родини вимушених переселенців і жителів міста. 
ВХІД ВІЛЬНИЙ

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ
За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua

  "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".

* * * * * 

11.01.2016 р. 
  16 січня о 1200 год. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка (просп. Миру, 41) відбудеться майстер-клас "Ліплення з полімерної глини" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації", який реалізується ініціативною групою "Небайдужі бібліотекарі", за підтримки Чернігівського обласного відділення УБА, за адміністрування громадської організації "МАРТ", у межах проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що підтримується Європейською комісією.
   На майстер-класі вам запропонують виготовити власними руками унікальні сережки або брелок у техніці мільфіорі і кейн. Також матимете змогу навчитися основам ліплення, створити ваш винятковий шедевр і дізнатися багатоцікавого про полімерну глину (це пластичний матеріал для ліплення декоративних виробів, який використовується при створенні ляльок, біжутерії, квіткових композицій, сувенірних скульптур та ін.), а ще – ознайомитися з пізнавальною літературою з фондів бібліотеки.

Запрошуються родини вимушених переселенців, жителів і гостей міста. ВХІД ВІЛЬНИЙ
ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua

"Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".



 
* * * * *

02.01.2016 р.
  
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка запрошує вимушених переселенців відвідати:

(у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації" за проектом "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "МАРТ" за фінансової підтримки Європейського Союзу)

– Майстер-клас "Ліплення з полімерної глини"
Дата проведення: 16 січня
Час проведення: з 1200 до 1600 год.

– Тренінг "Електронні та друковані ресурси на допомогу у пошуку роботи"
Дата проведення: 23 січня
Час проведення: з 1200 до 1600 год.

– Тренінг "Електронні та друковані ресурси на допомогу у пошуку житла"
Дата проведення: 28 січня
Час проведення: з 1200 до 1600 год.

– Надання правових індивідуальних і Skype-консультацій
Дата проведення: 14, 28 січня
Час проведення: з 1500 до 1630 год.

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua

"Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".

* * * * *

16.12.2015 р.
 
  20 грудня о 1200 год. відбудеться майстер-клас "Виготовлення оберегів" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації", який реалізується ініціативною групою "Небайдужі бібліотекарі", за підтримки Чернігівського обласного відділення УБА, за адміністрування громадської організації "МАРТ", у межах проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що підтримується Європейською комісією.
  Зробити оберіг для себе чи близької людини дуже легко та цікаво. На майстер-класі ви здобудете не тільки вміння та навички з техніки плетіння браслетів з атласних стрічок, а й дізнаєтеся про пізнавальну літературу, яка знаходиться у фондах бібліотеки.

Запрошуються родини вимушених переселенців, жителів і гостей міста.
ВХІД ВІЛЬНИЙ
 

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua

   "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".



* * * * *

07.12.2015 р.
 
  12 грудня об 1100 год. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка (просп. Миру, 41) відбудеться майстер-клас "Декупаж" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації", у межах проекту "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "МАРТ" за фінансової підтримки Європейського Союзу.
  Напередодні Новорічних свят часто виникає брак коштів на красиві декоративні речі. Але кожній людині хочеться прикрасити або оновити свій дім. Як це зробити оригінально, швидко та економно можна дізнатися на майстер-класі з декупажу.
  Декупаж – декоративна техніка по тканині, склу, дереву та інших поверхнях, що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується.
  Зробити будинок по-справжньому святковим можна за допомогою свічок, які прикрасять вашу оселю. Навчитися декорувати свічки, втілити свої творчі здібності, дізнатися корисні поради, залишити на згадку виріб зроблений своїми руками – все це ви зможете на майстер-класі у бібліотеці.

Запрошуються родини вимушених переселенців, жителів і гостей міста. Вхід вільний.

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua 
   "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".

 * * * * *
01.12.2015 р.

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка запрошує вимушених переселенців відвідати:

(у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації" за проектом "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "МАРТ" за фінансової підтримки Європейського Союзу)

– Безкоштовний цикл тренінгів "Основи комп'ютерної грамотності"
Дати проведення: 2, 9, 16, 23 грудня
Час проведення: з 1800 до 2000 год.

– Безкоштовні правові індивідуальні і Skype-консультації
Дати проведення: 10, 24 грудня
Час проведення: з 1500 до 1630 год.
За участі спеціалістів Головного управління юстиції у Чернігівській області

– Безкоштовні майстер-класи:
  • "Декупаж"12 грудня об 1100 год.
  • "Виготовлення оберегів"20 грудня об 1100 год.

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net
URL: libkor.com.ua
 
"Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «Чернігівське обласне відділення УБА» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".

* * * * *
18.11.2015 р. 

   19 листопада о 14.00 у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбудеться тренінг "Основи бізнесу. Як стати успішним підприємцем" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації" за проектом "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "МАРТ" за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Адреса: м. Чернігів, просп. Миру, 41.
Телефони для довідок та попереднього запису: 65-14-34, 0992583590.
Тренінг проводять спеціалісти Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області.

УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ БЕЗКОШТОВНА

   "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".
* * * * * 

03.11.2015 р.
Запрошуються внутрішньо переміщені особи на:

(у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації" за проектом "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "МАРТ" за фінансової підтримки Європейського Союзу.)

– Безкоштовні тренінги:
   • "Основи комп'ютерної грамотності"
   Дата проведення: 4, 11, 18, 25 листопада
   Час проведення: з 1800 до 2000 год.
   • "Основи бізнесу. Як стати успішним підприємцем"
   Дата проведення: 19 листопада
   Час проведення: з 1400 до 1800 год.
   За участі спеціалістів Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області

– Безкоштовні правові індивідуальні і Skype-консультації
   Дата проведення: 12, 26 листопада
   Час проведення: з 1500 до 1630 год.
   За участі спеціалістів Головного управління юстиції у Чернігівській області

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС – ОБОВ’ЯЗКОВИЙ

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, 67-61-97, 098 6034191, 0634685570, 0992583590.
Адреса: 14000 м. Чернігів, просп. Миру, 41
E-mail: korolenkolib@ukr.net



"Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".

* * * * *

20.10.2015 р.

КРУГЛИЙ СТІЛ
 "АКТУАЛЬНІ ПРАВОВІ ПИТАННЯ СТОСОВНО ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ"

  22 жовтня о 15.00 год. у великій читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбудеться засідання круглого столу "Актуальні правові питання стосовно вимушених переселенців" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації" за проектом "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "МАРТ" за фінансової підтримки Європейського Союзу.
  У заході візьмуть участь спеціалісти Головного управління юстиції у Чернігівській області, Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Управління ДМС у Чернігівській області (Державна міграційна служба України), Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, представники громадських і благодійних організацій міста Чернігова.
Запрошуються усі бажаючі!

  "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".

* * * * *

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ 


14.09.2015 р.

У рамках проекту "Інформаційна допомога ВПО – запорука соціальної адаптації"

– Безкоштовні тренінги:
  • "Основи комп’ютерної грамотності" – з 7 жовтня по 18 листопада;
  • "Основи бізнесу. Як стати успішним підприємцем" – листопад.
– Безкоштовні правові індивідуальні та скайп консультації за участі спеціалістів Головного управління юстиції у Чернігівській області – 24 вересня, 8 жовтня, 22 жовтня, 12 листопада, 26 листопада, 10 грудня, 24 грудня.

– Засідання круглого столу "Актуальні правові питання стосовно вимушених переселенців" за участі спеціалістів Головного управління юстиції у Чернігівській області – 22 жовтня.

– Вебінар "Як оформити перепустку в зону АТО" – 15 жовтня.

Для учасників передбачені кава-паузи та роздаткові матеріали.

За додатковою інформацією та попереднім записом звертатися:
Телефони: (0462) 65-14-34, 676-197, 098 6034191, 0634685570, 0637582689.

  "Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою відповідальністю ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу".

* * * * *

КОНКУРС НА КРАЩУ РОБОТ БІБЛІОТЕК
ПО ВІДЗНАЧЕННЮ
200-річного ЮВІЛЕЮ Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА

  З метою підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря Чернігівське обласне відділення УБА  оголошує конкурс на кращу роботу бібліотек по відзначенню 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка.

Матеріали для конкурсу подавати до Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка за адресою:
м. Чернігів
просп. Миру, 41.
Тел. для довідок 77-45-44

Термін подачі заявок до 1 вересня 2014 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар