30 січня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбувся щорічний Вікімарафон – захід до дня народження української Вікіпедії, мета якого – залучити якомога більше людей до створення нових статей у Вікіпедії. Формат цього разу був змішаний (онлайн/офлайн).
До бібліотеки завітали здобувачі освіти Чернігівського обласного наукового ліцею разом зі своїм наставником Олександром Павліоном, а також студенти Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського НУЧК імені Т. Г. Шевченка та їхній викладач – кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України, археології та краєзнавства Сергій Токарєв. До слова, пан Сергій – постійний учасник Вікімарафону та долучає до заходу своїх вихованців.
У межах Вікімарафону відбувся вікітренінг зі створення і редагування статей у Вікіпедії. Про цікавинки, секрети та правила Вікіпедії розповіла тренерка, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, координаторка Хабу цифрової освіти Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Олена Попович.
У межах співпраці з нашим закладом до заходу в ролі спікерки долучилася тренерка, медіаторка, PR-менеджерка ГС "Українська академія медіації", шанувальниця української Вікіпедії Ольга Головко. Пані Ольга запропонувала молоді створити статті про медіацію, розмістити їх у Вікіпедії та отримати можливість виграти чудові призи за цю роботу.
За доброю традицією з нагоди проведення Вікімарафону поповнили Вікіпедію новими статтями наші колеги. Бібліотекарка відділу краєзнавства Олена Дорохова обрала тему "Декрет Олександр Михайлович" (допис присвячено нашому землякові з Прилук, сучасному художникові). Завідувачка відділу мистецтв Катерина Мехеда створила статтю "Карпенко Юрій Павлович" (заслужений працівник культури України, викладач і музикант в жанрі ударних інструментів, засновник та керівник зразкового ансамблю ударних інструментів "Поліські дзвіночки"). Головна бібліотекарка відділу наукової інформації та бібліографії Оксана Плаунова створила статтю "Володимир Якович Руденок" (український історик, археолог і краєзнавець Чернігівщини).
Учасники марафону отримали сувеніри. Завершився захід чаюванням-кавуванням зі смаколиками та дружнім спілкуванням.
Дякуємо гостям за те, що відзначили день народження української Вікіпедії з нами! Подія відбувалася за підтримки ГО "Вікімедіа Україна", за що їм щиро дякуємо!
Довідково
Вікімарафон – наймасштабніша акція зі створення нових статей і редагування української Вікіпедії. Вікіфлешмоби (згодом – Вікімарафони) відбуваються щорічно з 2014 року. Ідею проведення Вікіфлешмобів в українській Вікіпедії одним із перших висловив Ігор Костенко, український журналіст, студент-географ, активіст Євромайдану, дописувач української Вікіпедії. Загинув під час протистояння на вулиці Інститутській. Герой України.
Захід за традицією організовує і проводить Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових та ГО "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації".