24 грудня 2024 р.

Бібліотекарі Чернігівщини дізнались, як долучитися до створення Вікіпедії

   24 грудня в Хабі цифрової освіти Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових згідно плану роботи Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації відбувся вебінар "Розширюємо межі: як бібліотекарі Чернігівщини можуть долучитися до створення української Вікіпедії" для бібліотекарів Чернігівської області.
  Обговорювали важливе питання – співпраця бібліотеки з Вікіпедією. Уже багато років бібліотекарі всієї України беруть участь у наповненні Вікіпедії. Бібліотекарі Чернігівщини також не стоять осторонь цього процесу. Але, можливо, доєднуються до нього не так активно, як би хотілося. Щоби привернути увагу до цього напряму роботи, тренерка Вікіпедії, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Олена Попович акцентувала на тому, що бібліотеки мають усі ресурси для діяльності з розвитку Вікіпедії, а вона, у свою чергу, може стати для бібліотек помічницею в розкритті їх діяльності, а для бібліотекарів – інструментом для реалізації творчих, аналітичних і дослідницьких талантів.
  Також говорили про акції та проєкти, які проводить ГО "Вікімедія" для залучення працівників культури, й зокрема бібліотекарів, до наповнення Вікіпедії. Пані Олена детальніше зупинилася на щорічному Вікімарафоні, який запропонувала проводити у бібліотеках області. Було розглянуто вимоги до статей Вікіпедії та правила їх створення й редагування.
  Як підсумок – визначили, що досвід редагування Вікіпедії розвиває у дописувачів уміння аналізувати інформацію, відрізняти факти від оцінок чи припущень, самостійно формулювати думки, не вдаючись до плагіату. Ця тема досить цікава для бібліотек, у нас є всі ресурси для цієї діяльності, це ще один спосіб залучення користувачів до бібліотеки, співпраці з іншими організаціями, популяризація бібліотеки.
  Уявіть собі світ, де кожен може створювати й редагувати знання. Світ, де інформація доступна всім і кожному. Цей світ уже існує завдяки Вікіпедії. А ми, бібліотекарі, маємо унікальну можливість зробити його ще кращим.







  Олена Попович, завідувачка відділу інформаційних технологій
  та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових

17 грудня 2024 р.

Бібліотекарі Чернігівщини – серед найкращих!

 Ми пишаємося бібліотекарями Придесення, які невтомно працюють над тим, щоб зробити цифрові технології доступними для всіх. Стрільницька сільська бібліотека-філія № 9 комунального закладу "Бахмацька публічна бібліотека" Бахмацької міської ради під керівництвом Ольги Дзюби стала справжнім Хабом цифрової освіти й заслужено отримала визнання на всеукраїнському рівні, увійшовши до двадцятки переможців в Україні.

  Визначали кращі Хаби цифрової освіти у 2024 році Президія та Виконавчий офіс ВГО Українська бібліотечна асоціація спільно з партнерами з Програми розвитку ООН в Україні за результатами моніторингу проєкту "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти". Переможці отримають планшети для проведення занять з цифрової грамотності і надання цифрових послуг мешканцям своїх громад.
  Але це не єдиний наш успіх! Публічні бібліотеки Носівської та Корюківської громад також досягли значних результатів, допомагаючи людям освоїти нові технології і покращити завдяки цьому своє життя.
  Ми пишаємося досягненнями користувачів та бібліотекарів Хабів цифрової освіти Публічної бібліотеки Носівської міської ради (координаторка – Лілія Голінська) й Корюківської публічної бібліотеки (координаторка – Юлія Мотчана). Вони увійшли до числа 20 бібліотек-переможців у номінації "Історія успіху", хоча на конкурс надійшло понад 200 історій успіху людей, які поставили собі за мету освоїти гаджети і змінили своє життя на краще. За плідну роботу Хаби цифрової освіти отримали у подарунок планшети, які були вручені під час щорічної конференції ВГО Українська бібліотечна асоціація.




  Ця перемога – результат наполегливої праці наших бібліотекарів, їхнього бажання вчитися та розвиватися. Дякуємо їм за відданість своїй справі!

  Довідково
  Проєкт Всеукраїнської громадської організації Українська бібліотечна асоціація "Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти" втілюється в життя за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні в межах "Проєкту підтримки Дія", що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України.

  Олена Попович, координаторка проєкту,
завідувачка відділу інформаційних технологій
та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ
імені Софії та Олександра Русових