30 вересня 2024 р.

Життя як книга – 2024: підсумки фотоконкурсу та нагородження переможців

   30 вересня, у святковий для бібліотекарів та всіх закоханих у книгу і читання день – Всеукраїнський день бібліотек, в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося підбиття підсумків щорічного фотоконкурсу "Життя як книга" та нагородження переможців.
  На фотоконкурс цього року надійшло 170 світлини від 65 авторів. За рішенням журі, 15 авторів отримали дипломи (1-3 місця) за свої роботи, ще 16 світлин були відібрані для експозиції. Також було надіслано 41 "сертифікат учасника" тим авторам, чиї світлини не були відібрані.
  Відео світлин, які отримали дипломи за результатами фотоконкурсу, можна переглянути за посиланням
  Завдячуючи міцній співпраці та постійній підтримці наших партнерів і спонсорів – Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України, відділенню філії Чернігівського обласного управління АТ "Ощадбанк", цифровому центру "Фуджі" та ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" – переможці у п'яти номінаціях отримали цінні подарунки: за ІІІ місце – диплом та блокнот і ручку (із колекції фірмового чернігівського мерчу), за ІІ місце – диплом та шопер, за І місце – диплом та флеш-накопичувач.

  За рішенням журі присуджено дипломи:
  Номінація "Читаюча людина"

  І місце – назва роботи "На Петрівці", авторка Ірина Макуха (м. Прилуки).
  ІІ місце – назва роботи "Пошук цікавого", авторка Олена Куннова (м. Чернігів).
 ІІІ місце – назва роботи "Перепочину і піду прикрашати світ", авторка Юлія Лисовець (с. Плиски, Ніжинський р-н, Чернігівська обл.).

  Номінація "Діти і книги"
  І місце – назва роботи "І де цей жахливий У?", авторка Ольга Єременко (с. Холми, Корюківський р-н, Чернігівська обл.).
  ІІ місце – назва роботи "Книжковий дивосвіт", авторка Наталія Герасименко (с. Кучинівка, Корюківський р-н, Чернігівська обл.).
  ІІІ місце – назва роботи "І як же приготувати ті гарбузи?", авторка Тетяна Палій.

  Номінація "Книга і війна"
  І місце – назва роботи "З Кобзарем до Перемоги", авторка Людмила Ковальчук-Осипенко (м. Чернігів).
  ІІ місце – назва роботи "Знай. Пам'ятай", авторка Катя Скрипка (м. Чернігів).
  ІІІ місце – назва роботи "Культуру не знищити!", автор Віктор Кошмал (м. Чернігів).

  Номінація "Натюрморт"
  І місце – назва роботи "Сміття імперії на узбіччі історії", авторка Софія Мнівець (м. Чернігів).
  ІІ місце – назва роботи "В ногу з часом!", автор Андрій Давиденко (Чернігівська обл.).
  ІІІ місце – назва роботи "Пам'ять гір і річок", автор Сергій Голуб (м. Київ).

  Номінація "Тварини"
  І місце – назва роботи "Начитую апетит", авторка Наталія Сергєєва (с. Петрівка, Сновська міська громада, Корюківський р-н, Чернігівська обл.).
  ІІ місце – назва роботи "А для мене тут є що почитати?", авторка Ярослава Мехеда (11 р.) (м. Чернігів).
  ІІІ місце – назва роботи "Поки ти, кохана, збиралася – я вже й книгу дочитав", авторка Валентина Куценко (м. Чернігів).
  Дякуємо всім за активну участь та закликаємо долучатися до нашого фотоконкурсу і в наступному році, адже найголовніше у цій події – єднання з книгою та естетична насолода від творчого процесу. А щоби не проґавити наступного фотоконкурсу – швидше підписуйтеся на соцмережі бібліотеки та зазирайте на наш гостинний сайт!


Катя Скрипка,
завідувачка відділу мистецтв
Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових,
членкиня НСЖУ

23 вересня 2024 р.

XIV Міжнародний бібліотечний форум "Бібліотека: вічні цінності перед викликом змін"

  З 18 до 21 вересня у Львові тривав XIV Міжнародний бібліотечний форум (у змішаному форматі). Цьогорічна тема – "Бібліотека: вічні цінності перед викликом змін". У роботі форуму взяли участь онлайн директор Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Юрій Соболь і заступниці директора Вікторія Примак та Лілія Дубовик. Завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Олена Попович завітала на захід особисто.
  Форум як одна з найвагоміших бібліотечних подій України об'єднав фахівців бібліотек, науковців, викладачів закладів вищої освіти, працівників видавничої та інформаційної галузей, авторів, читачів, членів і партнерів ВГО Українська бібліотечна асоціація, які обговорювали актуальні питання й виклики, що постали перед бібліотеками, а також ділилися своїми досягненнями в цей нелегкий для України та українців час. Важливими аспектами дискусій стали новітні підходи до популяризації читання серед людей різного віку, питання, як поєднати незламність і гнучкість до змін, що заохочує нас читати у кризових умовах. Учасники заходу визначили цифрові навички як життєву необхідність. Багато уваги приділялося реалізації принципів безбар'єрності в бібліотеках для того, щоб зробити їх доступними для всіх категорій населення. Говорили також про ментальне здоров'я, психологічну підтримку, шану військовим; про бібліотеку як опору для громади й лідерство книгозбірні у спільноті; про нові завдання у новій реальності; про здатність перетворити виклики на можливості, завдяки яким удасться подолати виклики війни.
  Для учасників Бібліофоруму цікавим виявився останній день, коли всі гуртом вирушили у бібліомандри муніципальними бібліотеками Львова. Екскурсію для гостей заходу провів директор Львівської муніципальної бібліотеки Василь Кметь. Ми відвідали Львівську обласну бібліотеку для юнацтва ім. Романа Іваничука, Львівську обласну бібліотеку для дітей, Бібліотеку Сад, Smart-бібліотеку, Медіатеку "Мультиплекс", ProFashion-бібліотеку, Сенсотеку та Мистецьку Бібліотеку. Всі ці локації – філії Львівської муніципальної бібліотеки.
  Під час мандрівки було багато спілкування з колегами та обміну досвідом. Львівські книгозбірні неймовірно вразили сучасним дизайном, архітектурою, креативним бібліотечним простором, тематичністю. І, звичайно, одразу впадає у вічі те, що тут працюють амбітні фахівці-бібліотекарі, яких сміливо можна назвати справжніми генераторами напрочуд цікавих ідей. Увага бібліотек зосереджена на житті міста, а громада підтримує свої книгозбірні. Вважаємо, що бібліотеки Львова неодмінно має відвідати кожен!

  Організаторами цьогорічного форуму стали:
  • ВГО Українська бібліотечна асоціація;
  • Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка;
  • Львівська обласна бібліотека для дітей;
  • Львівська муніципальна бібліотека;
  • Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука.
  Щиро дякуємо організаторам за чудовий захід і сподіваємося, що всі наступні зустрічі відбудуться вже у мирній Україні. Усе буде Перемога!


 
 
 
 







 

Олена Попович, завідувачка відділу інформаційних технологій
та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових